5 pomysłów na oświetlenie domu | PolakBuduje.pl

5 pomysłów na oświetlenie domu

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 21 listopada 2018

Oświetlenie domu jest kluczowe nie tylko wewnątrz ale i na zewnątrz, aby zapewnić możliwość bezproblemowego korzystania z ogrodu, tarasu czy podjazdu, kiedy światło słoneczne znika za horyzontem. Nie zawsze mieszka się w miejscu, gdzie w bliskim sąsiedztwie znajdują się latarnie. Wtedy tym bardziej trzeba zapewnić dodatkowe źródło światła, aby nie trzeba było poruszać się w “egipskich ciemnościach”.

Dobrze mogą sprawdzić się np. naświetlacze led. Jakie pomysły na oświetlenie domu można jeszcze wykorzystać?

Zadbaj o światło nad wejściem do domu – oprawy elewacyjne led

Kiedy robi się ciemno, a ktoś puka do drzwi dobrze byłoby wiedzieć, kto nas odwiedził. Sprawdzają się tutaj wizjery w drzwiach. Jednak jeśli nie mamy zamontowanego światła na zewnątrz, to taka pomoc w identyfikacji nic nam nie da. Podobnie rzecz ma się z wideodomofonem, chyba że ma wbudowany moduł na podczerwień. Niemniej jednak dla samego komfortu, a także estetyki obejścia warto zadbać o światło nad wejściem do domu.

Można wykorzystać oprawy elewacyjne led, które doskonale się sprawdzają. Ich prosty i nowoczesny design dopasuje się do każdej elewacji. Oczywiście przystosowane są do warunków podwyższonej wilgotności i zapylenia, które panuje na zewnątrz. Można oprawę zastosować również w schodach, co pięknie je oświetli, a także nada obejściu bardziej dekoracyjny charakter.

Oświetlenie nad garażem oraz oświetlenie tarasu – naświetlacze led

Światła samochodu wydają się być wystarczające, kiedy chcemy wjechać do garażu. Jednak warto również podjazd odpowiednio oświetlić. Zapewni to większy komfort podczas parkowania w warunkach nocnych. Świetnie sprawdzają się tu naświetlacze led, które posiadają szeroki kąt padania światła, a do tego można dobrać takie o odpowiedniej barwie zimnej lub ciepłej. Takie oświetlenie będzie doskonale prezentować się także nad tarasem, zapewniając komfort korzystania z niego nie tylko w dzień, ale również w ciepłe, letnie noce.

Taśmy led do użytku wewnątrz i na zewnątrz

Doskonałym sposobem na oświetlenie trudno dostępnych miejsc są taśmy led. Można je stosować zarówno w domu do oświetlania blatów kuchennych, szafek i mebli, czy wewnętrznych schodów, jak i na zewnątrz. W ogrodzie mogą podświetlić podjazd, zewnętrzne schody, czy elewację. Pomysłów jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Oczywiście do ich montażu na zewnątrz warto zatrudnić profesjonalną firmę.

Taśmy led przeznaczone na zewnątrz mimo klasy wodoszczelności muszą być dodatkowo zabezpieczone w postaci profili aluminiowych led, które zapewniają ich długotrwałe działanie. W ten sposób można stworzyć unikalną grę kolorów, wybierając taśmy led z możliwością sterowania barwami i ich natężeniem. To znacznie subtelniejsze oświetlenie od naświetlaczy led, jednak może zapewnić optymalną ilość światła.

Kinkiety, które zawsze są w modzie

Jednym z ponadczasowych rodzajów oświetlenia są kinkiety, do których można dobrać żarówki ledowe i zapewnić energooszczędność zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Kinkiety można umieścić tuż nad wejściem. Mogą świetnie ozdobić również taras czy też balkon. Kinkiety sprawdzają się we wnętrzach tam, gdzie chce się zaoszczędzić przestrzeń i nie stawiać stojących lamp. Z kolei na zewnątrz stanowią dodatkowy element dekoracyjny, zwłaszcza, że można dobrać je do wybranej aranżacji.

Do tradycyjnej elewacji w stylu rustykalnym można dobrać kinkiety przypominające latarnie, efektownie stylizowane na retro. Z kolei do nowoczesnej świetnie sprawdzą się proste kinkiety o geometrycznych formach, np. prostopadłościenne, czy przypominające otwarty schowek. Tutaj najlepiej sprawdzą się diody ledowe, które odpowiednio rozproszą światło, nadając aury tajemniczości.

Wykorzystanie różnych źródeł światła

Można pójść o krok dalej i zamiast decydować się na jeden rodzaj oświetlenia domu wykorzystać ich kilka. Świetnie skomponują się kinkiety, a także taśmy led, podobnie jak oprawy elewacyjne oraz naświetlacze led.

Chcąc uzyskać świetlisty i wyraźny efekt warto zdecydować się na połączenie delikatnego światła ledowego na schodach, a także opraw ledowych na elewacji. Można je umieścić np. na kolumnach. Oczywiście wszystkie takie zabiegi wymagają odpowiedniego projektu instalacji elektrycznej, aby można było zrealizować swoje plany.

Różnorodne oprawy do żarówek ledowych, a także kinkiety pozwalają na tworzenie wyszukanych aranżacji świetlnych, które podkreślają charakter budynku. Wśród szerokiej oferty każdy może wybrać coś co odpowiada jego gustom i wyobrażeniu o oświetleniu domu.

Artykuł został przygotowany przez hurtownię elektryczną Amper.pl, oferującą m.in. naświetlacze led

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*