Akcesoria kominkowe, czyli praktyczne elementy dodatkowe | PolakBuduje.pl

Akcesoria kominkowe, czyli praktyczne elementy dodatkowe

fot. kratki.com

Artykuł sponsorowany, 17 maja 2019

Światło płomienia i ciepło generowane przez kominek ma w sobie coś specjalnego. Niezależnie od tego czy uruchamiasz procedurę rozpalenia ognia tylko dla tego, jedynego w sobie efektu jaki daje blask żywego ognia, czy łączysz przyjemne z pożytecznym i ogrzewasz w ten sposób większą przestrzeń. Warto zadbać o efektowne i użyteczne akcesoria kominkowe.

Nie chodzi tu wyłącznie o podstawowy zestaw do obsługi i okresowego czyszczenia paleniska, chociaż w przypadku tych tradycyjnych, a także bardziej nowoczesnych zamkniętych przezroczystą szybą, jest to sprzęt po prostu niezbędny. Bez wątpienia warto zadbać, aby akcesoria kominkowe nawiązywały designem do ogólnego wystroju i charakteru wnętrza, a w kompozycji z pozostałymi detalami współtworzyły, ten jedyny w swoim rodzaju wyjątkowy klimat ogrzewany ogniem. Niezależnie od rodzaju kominka właściwe dodatki sprawią, że całość będzie wyglądać bardzo dobrze, a procedura rozpalania ognia stanie się przyjemnym rytuałem.

Akcesoria do wkładów kominkowych

Jeżeli masz to szczęście i dysponujesz kominkiem, to będziesz potrzebować drewna jako paliwa, chyba że zdecydujesz się na tzw. kominek ekologiczny. Wróćmy jednak do tradycyjnych polan, najczęściej suchego liściastego drewna. Jedno ma przeciętnie długość ok 30 do 40 [cm] i grubość uzależnioną od dokładności – ładnie mówiąc – łupania. Takie polana trzeba gdzieś ułożyć, a nie zawsze przestrzeń, w której sytuowany jest kominek pozwala na wygospodarowanie specjalnej półki na drewno. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem są specjalne stojaki na polana. Dostępne są produkty otwarte np. w kształcie litery X, które pozwalają na ułożenie na nich pewnej ilości drewnianych klocków i uformowanie z nich niewielkiej sterty, która wystarczy na kilka godzin podtrzymywania ognia. Takie stojaki wykonane są ze stali, dzięki czemu nie ma obawy o wytrzymałość dyskretnej konstrukcji na obciążenie paliwem dla domowego ogniska. Dyskretny czarny kolor idealnie kontrastuje z ciepłą barwą drewna i świetnie koresponduje z ogólnym wystrojem każdego wnętrza. Dla tych którzy dysponują większym zapotrzebowaniem na przeznaczone są stojaki w kształcie technicznego „O”. Zamknięta forma pozwala na ułożenie większej ilości polan bez obawy, że stos rozsypie się pod własnym ciężarem.

Akcesoria do kominka ekologicznego

Jeżeli z któregoś z wielu powodów przemawiających za, jesteś posiadaczem kominka ekologicznego zasilanego paliwem ciekłym lub stałym, to zdecydowanie nie potrzebujesz drewna. Bioetanol – czyli paliwo do tego rodzaju palenisk nie wygląda tak efektownie, zajmuje miej miejsca i nie ma potrzeby eksponowania jego zapasu w pobliżu kominka. Bio-kominki, z reguły mają otwarte paleniska, które ze względów bezpieczeństwa wydziela się stosując specjalne szyby. Użytkownicy, którzy będą chcieli urozmaicić wygląd paleniska, mogą zastosować specjalne akcesoria w postaci kamieni lub wykonanych z ceramiki imitacji polan drewna. Oprócz dodatkowej ozdoby, służą one absorbcji ciepła co zwiększa wydajność energetyczną kominka.

Akcesoria kominkowe do zakupu dostępne są tutaj.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*