Aluminiowe okna i drzwi jako elementy nowoczesnego budownictwa

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 8 września 2016

Aluminium to materiał, który coraz śmielej jest wykorzystywany w budownictwie, zwłaszcza nowoczesnym. Jego niezwykłe właściwości, takie jak: estetyczność, trwałość i funkcjonalność przekładają się na zastosowanie przy produkcji m.in. okien i drzwi.

Aluminiowe okna jako znak nowoczesności

Obecnie wiele budynków posiada aluminiowe okna. Zalicza się do nich biurowce, galerie handlowe, budynki użyteczności publicznej, ale również domy mieszkalne – aluminium pasuje doskonale zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej architektury. Cechuje się lekkością, sztywnością, odpornością na czynniki atmosferyczne oraz dużą wytrzymałością.

Okna produkowane z tego materiału nie potrzebują tak częstej konserwacji, jak okna drewniane. Ponadto, dla większego bezpieczeństwa warto w nich zastosować laminowane lub hartowane szkło antywłamaniowe, a dla większej funkcjonalności można wybierać między oknami w wersji uchylnej, rozwieranej lub uchylno-rozwieranej. W nowoczesnej architekturze ważne są również jeszcze takie aspekty, jak: estetyka (aluminiowe okna znakomicie nadają się do zastosowania w budynkach z przeszkleniem o dużej powierzchni) oraz możliwość dopasowania okien do każdego otworu, którą to właściwość posiada aluminium.

Oryginalne drzwi z przestrzenią

Klimat nowoczesności można także uzyskać stawiając na drzwi aluminiowe – materiał ten w połączeniu z dużym przeszkleniem prezentuje się znakomicie w każdym nowatorskim budynku. Decydując się na drzwi z aluminium mamy pewność, że będą one trwałe, funkcjonalne oraz estetyczne, a my możemy sami określić potrzeby co do sposobu ich otwierania – na rynku znajdują się drzwi otwierane na zewnątrz, do środka, a także podnośno-przesuwne manualnie lub ręcznie. Każde z nich cieszy oko oryginalnym stylem, a łatwość w dostosowaniu się do dotychczasowego wnętrza jest niewątpliwie kolejną przydatną ich cechą – podkreśla ekspert firmy Alumex z Warszawy, która jest renomowanym producentem stolarki aluminiowej z 20-letnim stażem.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten artykuł

1 komentarz

  1. Okna aluminiowe faktycznie prezentują się bardzo elegancko. Są ozdobą wnętrz i posiadają doskonałe parametry. Mam na poddaszu okna stołecznego Alumexu i przyznam, że pierwszy raz w życiu jestem zadowolony z kupionych okien.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*