Bramy garażowe rolowane czy uchylne – co wybrać?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 27 lutego 2018

Wybór bramy garażowej jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas budowy domu. To przecież ona przesądza o komforcie mieszkania, odpowiednio wybrana zmniejsza straty ciepła i tym samym znacząco obniża wydatki na ogrzewanie. Warto zatem wziąć wszystkie za i przeciw, i wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. W dzisiejszym tekście sprawdzimy zatem, która brama garażowa sprawdzi się lepiej – rolowana czy uchylna.

Brama garażowa – jaka?

Przed wyborem konkretnego rozwiązania koniecznie musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. – O wyborze bramy garażowej decyduje nie tylko jej funkcjonalność, ale również design – to, jak będzie się prezentować z całością – bryłą budynku. To, ile miejsca mamy przed garażem decyduje o rodzaju bramy. Możemy wybierać spośród bram segmentowych, uchylnych czy rolowanych, chociaż to ostatnie rozwiązanie jest bardziej popularne jako to dedykowane firmom – w magazynach czy halach produkcyjnych. Kluczowy jest również wybór firmy – chodzi przecież o to, by brama garażowa była idealnie dopasowana, warto zatem znaleźć kogoś, kto wsłucha się w nasze potrzeby i zaproponuje najlepszą opcję – przekonuje ekspert z firmy novoferm.pl, produkującej bramy garażowe (zobacz).

Brama garażowa: rolowana czy uchylna?

Każde z tych rozwiązań ma swoje niewątpliwe zalety, które sprawiają, że są najczęściej wybieranymi rodzajami bram. – Brama uchylna to połączenie prostoty i funkcjonalności. Szybko się je montuje, zapewniają optymalną izolację cieplną, są łatwe w użytkowaniu. Do tego należy oczywiście doliczyć niezawodność oraz bezpieczeństwo – dodatkowe zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Ze względu na swoją konstrukcję potrzebują nieco miejsca i przed garażem, i w nim. Bramy rolowane natomiast nie potrzebują takiej przestrzeni, można je z łatwością dopasować do nietypowych otworów, a także sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. To rozwiązanie bardzo często wykorzystywane w przypadku klientów biznesowych – dodaje nasz rozmówca z novoferm.pl

W poszukiwaniu bramy garażowej musimy wziąć pod uwagę wiele czynników – wszystko po to, by wybrać rozwiązanie doskonałe, idealnie dopasowane do naszych potrzeb. W grę wchodzi przecież komfort i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*