Chcesz stworzyć designerską łazienkę? Wybierz innowacyjne odwodnienia z unikalnymi wzorami

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 3 marca 2017

Odwodnienia liniowe stają się prawdziwym hitem polskich łazienek, ponieważ doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje. Jak wybrać idealne rozwiązanie, aby stworzyć designerskie wnętrze?

Czym wyróżniają się odwodnienia liniowe?

Odwodnienia liniowe można zamontować zarówno w niewielkich łazienkach, jak i przestronnych pokojach kąpielowych. Taką konstrukcję tworzy syfon, rynienka oraz maskownica. Płaskie ruszty odpływowe pozwalają stworzyć jednolitą powierzchnię, dzięki czemu łazienka nabiera modnego stylu.

Do odwodnienia liniowego można dobrać kabinę prysznicową w dowolnym kształcie i rozmiarze. Woda jest sprawnie odprowadzana z podłogi (powierzchnia mokra jest wyraźnie oddzielona od suchej).

Jak wybrać odwodnienie dopasowane do łazienkowej aranżacji?

Ruszt odwodnienia powinien być idealnie dopasowany do stylistyki całej łazienki. Do tradycyjnych płytek ceramicznych na ścianach i podłodze najlepiej pasuje nowoczesna stal nierdzewna. Takie ruszty dobrze prezentują się także w połączeniu z modną mozaiką. Gdy chcesz uzyskać wystrój w minimalistycznym klimacie, możesz sięgnąć po stal matową lub błyszczącą. Dobrze będzie prezentować się również stal szczotkowana.

Połączenie stali i szkła pozwoli uzyskać bardzo modny efekt, a jednocześnie optycznie powiększy niewielkie pomieszczenie.

Ciekawie prezentują się odwodnienia podświetlane, które pozwalają wyczarować w łazience wyjątkowo przytulny nastrój.

Co dokupić do odwodnień?

Rynna odwodnienia powinna posiadać specjalny kołnierz, który gwarantuje pełną szczelność konstrukcji. Warto podkreślić, że to właśnie ten element ułatwia ładne ułożenie płytek na podłodze niwelując widoczne łączenia przy docięciach.

Przed zakupem zestawu do odwodnień, należy zastanowić się, jak będzie odprowadzana woda. Ta kwestia ma znaczenie podczas wybierania syfonu. Syfon stały jest tańszy, ale nie pozwala zmieniać kierunku odpływu wody. Do łazienek o niestandardowych kształtach sprawdzi się syfon ruchomy.

Wybierz designerską maskownicę

Klasyczne maskownice do odwodnień liniowych mają powierzchnie gładkie. Gdy chcesz nadać łazience oryginalnego wyrazu, możesz wybrać pokrywy ze wzorami.

Designerskie maskownice dostępne są wśród produktów firmy KESMET, która w branży produktów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej działa już od 1990 roku. Obecnie w jej ofercie pojawiło się innowacyjne rozwiązanie – dedykowane odwodnienia liniowe dla najbardziej wymagających klientów (odpływy mogą mieć nawet do 3100 mm długości w jednym kawałku).

Innowacyjna linia produkcyjna pozwoliła przedsiębiorstwu wykonywać pokrywy do odwodnień z maskownicami w dowolnych wzorach oraz z napisami wybranymi przez zamawiającego. Te designerskie elementy są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i pozwolą Ci stworzyć efektowną aranżację łazienki według własnego pomysłu. W ofercie KESMET dostępna jest również całkowita nowość na rynku – syfony metalowe. Są one o wiele bardziej trwałe od klasycznych syfonów plastikowych.

Zapraszamy na stronę www.kesmet.eu

Dotacja z UE

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji w obróbce elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*