Co kryje się pod pojęciem wykończenia pod klucz? | PolakBuduje.pl

Co kryje się pod pojęciem wykończenia pod klucz?

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 2 kwietnia 2019

W branży mieszkalnej jednymi z najważniejszych pojęć są „stan deweloperski” i „stan surowy”. Jest on przy tym powszechną decyzją mieszkańców Polski co do kwestii zakupu lokum. Nie oznacza to oczywiście, że jedyny. Inną, wartą zaznajomienia opcją jest wykończenie mieszkania pod klucz.

Nieruchomości tego typu oferują najwyższą możliwą jakość, jaką są w stanie zapewnić deweloperzy. Wszystko z powodu szerokiego zakresu prac remontowych, umożliwiających stworzenie lokum przygotowanego do przyjęcia domowników w każdym momencie. Dlatego, gdy rodzina odbierze klucze, jej członkowie mogą być pewni, że jest ono w pełni zdatne do życia, bez żadnych ustępstw.

Podstawowy zakres

Wykończenie pod klucz obejmuje kompleksowe działanie mające na celu przystosowanie mieszkania do normalnego i komfortowego w nim funkcjonowania. Wymienić można, chociażby gwarancję położenia podłóg, pomalowania ścian, zamontowania wszystkich drzwi wewnętrznych, aneksu kuchennego. Tyczy się to również kwestii sanitarnej czy elementów takich jak szafy wnękowe. Dzięki temu tworzone jest miejsce, które po wyprowadzce nie wymaga wdrażania ewentualnego remontu. To rozwiązanie sprawia, że osoba kupująca nie ogląda nieprzygotowanych ścian czy wciąż przygotowywanej podłogi, a może zastanowić się nad wprowadzeniem potencjalnych dodatków. (Sprawdź TUTAJ)

Zalety

Jeśli posiadamy mieszkanie w stanie deweloperskim to daleko droga przed tym, aby można je było uznać za zdatne do mieszkania. Drugim domem za to będzie można nazwać sklepy budowlane, które trzeba będzie nieustannie odwiedzać w celu uzupełnienia materiałów czy akcesoriów. Dochodzi do tego wielce prawdopodobny, ciągły stres, związany z niekończącą się listą obowiązków mieszkaniowych, na której znajdzie się znalezienie rzetelnej ekipy remontowej i zarządzaniem jej działaniem. Wszystko to może jednak pójść w niepamięć, jeśli zdecydujemy się na wykończone cztery ściany. Dodatkowo zyskamy pewność, że będą one skończone na czas, a kiedy otworzymy do nich drzwi, to nie spotkamy się z chmurą dymu, kurzu i walającymi się resztkami materiałów.

Przeciwwskazania

wnętrze

fot. pixabay.com

Opcja ta nie jest dla osób zmagających się z niedostatecznym budżetem, ponieważ jest ona droższa, niż w przypadku zamówienia ekipy remontowej czy kupna „czystego” lokalu. Tyczy się to również ludzi, które cenią sobie w pełni indywidualny charakter projektowania przestrzeni mieszkalnej.

Podsumowanie

Kwestie związane ze stworzeniem jak najbliższego naszym oczekiwaniom domu nie muszą być stresujące i czasochłonne. Wystarczy postawić na wariant wykończenia mieszkania pod klucz, aby się o tym przekonać!

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*