Cztery rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem stołu do snookera do domu

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 1 sierpnia 2016

Snooker to najpopularniejsza odmiana bilardu w całej Europie. Powstała w 1875 r. na subkontynencie indyjskim, natomiast do Wielkiej Brytanii trafiła za pośrednictwem oficera Johna Robertsa. Partię rozgrywa się na stole do bilarda angielskiego z sześcioma kieszeniami, którego wymiary wynoszą ok. 360 cm x 180 cm. Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem tej gry, to najprawdopodobniej rozważasz jego wstawienie do domu np. by móc trenować technikę. Zanim jednak udasz się na zakupy, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. O czym powinieneś wiedzieć przed zakupem stołu do snookera?

Co trzeba mieć na uwadze przed zakupem stołu bilardowego?

Wymiary pomieszczenia – jak już wiesz, stół do snookera ma nieco ponad 3,5 m długości, zatem pomieszczenie, w którym stanie powinno być niemal dwa razy większe. Dlaczego? Bo tylko wtedy będziesz mógł się wokół niego swobodnie poruszać. Poza tym odpowiednia odległość między stołem a ścianą jest niezbędna, by móc wykonać ruch kijem. Optymalna wynosi dwie długości kija, jednak jeśli nie masz tak dużego pokoju, to w zupełności wystarczy jedna długość kija (niemal 150 cm) i kilkadziesiąt centymetrów zapasu (ok. 30-40 cm). Pamiętaj także, że firmy produkujące stoły bilardowe wychodzą naprzeciw wymaganiom klienta i są w stanie wykonać artykuły o niestandardowych wymiarach. A więc, jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużym pomieszczeniem, to przemyśl kupno stołu w mniejszym rozmiarze.

Waga – musisz wiedzieć, że podstawy stołów wykonuje się z litego drewna, natomiast płyty z naturalnego kamienia. To materiały, które sporo ważą, co siłą rzeczy przekłada się na dużą masę stołu do snookera (może ona wynieść nawet 300-400 kg). Dlatego miej to na uwadze, gdy planujesz ustawić stół na piętrze lub na strychu, bo miejsce, w którym stanie powinno zostać dobrze wzmocnione (przy ścianach nośnych). O wiele jednak praktyczniej będzie ulokowanie stołu na najniższej kondygnacji budynku. Nie dość, że oszczędzisz sobie trudu z wnoszeniem stołu, to dodatkowo unikniesz potencjalnych problemów i kosztów związanych z wzmacnianiem podłogi.

Cena – pewnie jak większość miłośników bilardu zastanawiasz się, co się bardziej opłaca – kupić nowe czy używane stoły bilardowe? Ceny są wysokie, to prawda, jednak kupując stół zyskujesz dopasowany do swoich potrzeb produkt, który nie nosi żadnych śladów użytkowania, a za to zdecydowanie warto dopłacić. Poza tym możesz ustalić jak będzie wyglądał i z czego zostanie wykonany (kolor sukna, niestandardowe wymiary itp.), a takiej możliwości przy kupnie artykułów z drugiej ręki już nie masz.

Komfort gry – ostatnia rzecz, o której chcemy wspomnieć to komfort gry, który zapewni Ci po pierwsze odpowiednie oświetlenie i właściwie wykonana podłoga. Oświetlenie powinno zostać zamieszczone bezpośrednio nad stołem do snookera. Najlepiej sprawdzają się tu listwy oświetleniowe lub specjalne oświetlenie stworzone z myślą o oświetleniu stołu bilardowego. Podłogę natomiast wyłóż miękkim dywanem lub wykładziną, płytki podłogowe z pewnością po kilku upadkach bil pękną. Ponad to płytki są śliskie, więc możesz mieć trudność z przyjęciem stabilnej postawy podczas składania się do uderzenia. Z panelami sytuacja wygląda podobnie, zatem lepiej z nich zrezygnuj lub w miejscu, gdzie stoi stół lub zakryj je dywanem.

stól do snookera

Jeśli zapoznałeś się z treścią naszego artykułu, to już wiesz na jakie kwestie zwrócić uwagę przed wstawieniem do domu stołu bilardowego. Gwarantujemy, że mając je na względzie uda Ci się kupić produkt, z którego będziesz w pełni zadowolony!

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*