Czy instalacja drabiny ewakuacyjnej w budynku gospodarczym jest wymagana?

fot. fotolia.com

Artykuł sponsorowany, 15 lipca 2019

Drabiny pionowe montowane na stałe pomagają pokonywać nieosiągalne wysokości, a przede wszystkim zapewniają bezpieczny i stały dostęp do budynków, a także maszyn lub urządzeń wymagających stałej kontroli, lub obsługi. Pozwalają na zejście i wejście lub szybką ewakuację w momencie zagrożenia. Ponadto, drabiny montowane na różnych typach budowli pozwalają dostać się do wszystkich pomieszczeń i części budynku, umożliwiając obsługę techniczną budynku oraz konserwację. W budynkach użyteczności publicznej pełnią funkcję drogi ewakuacyjnej/przeciwpożarowej.

Charakterystyczna w swoim wyglądzie i niezawodnej, trwałej konstrukcji drabina ewakuacyjna CRYNOLINE dba o bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Jest skonstruowana zgodnie z wymaganymi normami i zasadami. Firma CRYNOLINE specjalizuje się w rozwiązaniach specjalnych, dostosowanych do potrzeb klienta.

Czym jest budynek gospodarczy?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, budynek gospodarczy należy rozumieć jako budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych, przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu lub płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego lub rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia. W zabudowie zagrodowej przeznaczony jest zaś do przechowywania środków produkcji rolnej, sprzętu lub płodów rolnych.

Jakie przepisy i normy regulują stosowanie drabin ewakuacyjnych?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury to najważniejszy dokument, który musi być brany pod uwagę podczas montażu drabiny ewakuacyjnej. Zgodnie z zawartymi w nim przepisami, drabiny ewakuacyjne powinny być umieszczane w miejscach łatwo dostępnych, które przyspieszą ewakuację. Wykonanie drabin bez obręczy jest dopuszczalne, gdy są uwzględnione inne obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Drabiny ewakuacyjne powinny spełniać normy: EN-ISO-14122-4, DIN-14094-1, DIN-18799-1.

Drabiny ewakuacyjne stanowią drogę ewakuacyjną w czasie zagrożenia zdrowia lub życia. Warto zasięgnąć opinii służb ratownictwa pożarowego przed zamontowaniem takiej drabiny.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*