Czyszczenie azbestu | PolakBuduje.pl

Czyszczenie azbestu

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 25 kwietnia 2016

W dalszym ciągu azbest stanowi jeden z najpopularniejszych minerałów występujących w materiałach, którymi pokryte są dachy. Bardzo często dotyczy to między innymi domów jednorodzinnych. Azbest spotkać możemy między innymi w płytach falistych wykonanych z cemento-wkłókien oraz płytkach kryjących dach. Od kilku lat coraz więcej mówi się na temat szkodliwości tego rodzaju pokryć dachowych. Co robić, aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami posiadania pokrycia dachowego z azbestem? Rozwiązaniem może okazać się odkurzanie azbestu.

Jak czyścić azbest?

Na samym początku warto być może zaznaczyć, że same pokrycia dachowe nie są szkodliwe. Szkodzi dopiero wydobywający się z pokryć pył. Dlatego jeśli nie chcemy wymieniać dachu, to warto się go pozbyć. Tego rodzaju czynność możemy wykonać samodzielnie, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonego odkurzacza. Odkurzacz do azbestu, jest zazwyczaj przedstawicielem odkurzaczy przemysłowych. Odkurzacze przemysłowe bardzo często posiadają możliwość wyposażania je w różne filtry.

W zależności od powierzchni umieszczamy filtr, który najlepiej poradzi sobie z określonymi pyłami. Zwyczajowo wymienne są również torby, które gromadzą niebezpieczne materiały. Możemy wybrać specjalny filtr przeznaczony do zbierania azbestu. Jeśli jednak nie chcemy zajmować się samodzielnie odkurzaniem dachu, to możemy wynająć firmę, która zajmę się tym za nas.  Zwyczajowo firmy czyszczące posiadają profesjonalny sprzęt, który pozwala na kompleksowe zajęcie się naszym dachem. Dzięki posiadaniu odkurzacza do azbestu (możemy go kupić np. tutaj: http://dawo.com.pl/), w szybki sposób poradzą sobie oni z niebezpiecznym dla zdrowia pyłem.

Warto zaznaczyć, że samo pokrycie dachowe nie jest szkodliwe, jest takim dopiero pył wydobywający się z uszkodzonych materiałów dachowych, albo materiałów poddanych erozji. Jeśli od montażu naszego dachu minęło 25 lat, to bardzo wzrasta prawdopodobieństwo wydobywania się rakotwórczego pyłu. Bowiem tyle wynosi właśnie trwałość eternitu.

 

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*