Dlaczego warto kupić mieszkanie deweloperskie?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 23 lipca 2018

Mieszkanie to coś więcej niż cztery ściany. To Twoja ostoja, w której znajdziesz spokój bez względu na wszystkie zawirowania, które niesie ze sobą życie. Choćby właśnie ze względu na to, decyzja dotycząca kwestii zakupu mieszkania powinna być szczególnie dobrze przemyślana.

Wiele osób decyduje się na inwestycję na wtórnym rynku mieszkań, szybko orientując się, że wymarzone M dalece odbiega od ich wyobrażeń, a zastosowane w nim rozwiązania nijak mają się do współczesnych standardów. Jeśli chcesz uniknąć rozczarowań i nabyć mieszkanie skrojone na miarę Twoich potrzeb, powinieneś wybrać mieszkanie od dewelopera.

Do zamieszkania od zaraz

Nie ma nic gorszego niż zakup mieszkania, w którym nie ma nic poza nagimi ścianami. Taki lokal wymaga wiele pracy, nerwów właściciela i pokaźnych nakładów finansowych. Wielką zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że obecnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania wykończone pod klucz. Takie mieszkanie jest w pełni wykończone i zastaniesz w nim pomalowane ściany, gotowe podłogi, a nawet założone drzwi wewnętrzne. Wystarczy, że uzupełnisz je niezbędnymi sprzętami meblami i osobistymi rzeczami, które nadadzą mu unikatowy charakter. Wybór mieszkania przygotowanego pod klucz pozwoli Ci zyskać masę czasu i zaoszczędzić sobie emocji związanych z pracą ekip wykończeniowych.

Otoczenie ma znaczenie

Nie jest tajemnicą że otoczenie, w którym mieszkasz ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli lubisz życie w tętniącym energią centrum miasta, z pewnością źle poczujesz się na uboczu i odwrotnie. Poza tym naturalną rzeczą jest, że lubimy otaczać się ludźmi podobnych do nas samych. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, ciężko trafić jest na oferty w stu procentach spełniające oczekiwania związane z lokalizacją. Ponadto, na wzniesionych kilkadziesiąt lat temu osiedlach mieszkaniowych większą część sąsiedztwa stanowią ludzie w podeszłym wieku, którzy w znacznym stopniu kreują charakter tego miejsca. Osiedla mieszkaniowe wznoszone przez deweloperów, są usytuowane w różnorodnych lokalizacjach. Z łatwością możesz wybrać mieszkanie położone w dogodnej odległości od Twojego miejsca pracy i w takim miejscu, gdzie znajdziesz podobnych sobie ludzi.

Nowoczesne rozwiązania, z których możesz korzystać już dziś

Wiekowe mieszkania czy kamienice z wysokimi stropami, często okazują się sprawiać problemy przy ewentualnych remontach i są studnią bez dna, jeśli chodzi o kwestie związane np. z ich ogrzewaniem. Mieszkania od deweloperów są ich zupełnym przeciwieństwem. Buduje się je zgodnie z najnowszymi standardami architektonicznymi i już na etapie projektowania dokłada się wszelkich starań, aby były jak najbardziej ekonomiczne w utrzymaniu. Specjalnie wygłuszone okna, inteligentny system sterowania ogrzewaniem i oświetleniem, czy zagwarantowane przyłącze do sieci kablowej i internetowej, to tylko nieliczne z udogodnień, które oferują deweloperzy. Dzięki nim będziesz miał pewność, że mieszkanie które wybrałeś, jest w pełni funkcjonalne i dopasowane do Twoich wymagań.

Miasto w mieście – samowystarczalne osiedla mieszkaniowe

Budowane dziś osiedla są planowane w taki sposób, by były niemal samowystarczalne. Obejmują nie tylko strefę mieszkalną – znajdziesz tam sklepy, punkty usługowe, place zabaw dla dzieci, przedszkola, gabinety lekarskie, instytucje kulturalne i strefy zieleni. Kupując mieszkanie od dewelopera nie będziesz musiał martwić się o dostępność miejsc parkingowych czy garaż, do którego bezpiecznie odstawisz swój samochód. Ponadto, nowo wybudowane osiedla są w pełni dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych i osób starszych. Do budynków mieszkalnych prowadzą specjalne podjazdy, wewnątrz znajdują się windy, a szerokość korytarzy pozwala na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. Osiedla deweloperskie to mikro miasta, które starają się spełnić wszystkie oczekiwania ich mieszkańców.

Inwestycja na Twoją kieszeń

Może Ci się wydawać, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest dużo bardziej kosztowny, niż nabycie lokalu z drugiej ręki. Tymczasem kupując mieszkanie od dewelopera, możesz liczyć na atrakcyjne rabaty i dodatki, takie jak schowek czy miejsce parkingowe bez żadnych opłat. Ponadto, ze względu na bardzo dużą rywalizację panującą pomiędzy poszczególnymi deweloperami, zawsze możesz spróbować targować się w kwestii ceny Twojego przyszłego mieszkania. Przymierzając się do zakupu mieszkania, nie musisz wykładać całej sumy z własnej kieszeni. Możesz częściowo sfinansować je biorąc kredyt, który będziesz spłacał w dogodnych dla Ciebie ratach przez określoną liczbę lat. Jeśli rozsądnie wszystko przekalkulujesz, możesz być pewien, że takie rozwiązanie wcale nie obciąży Twojego domowego budżetu bardziej, niż np. comiesięczna opłata czynszowa w wynajmowanym mieszkaniu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: Osiedle Franciszkańskie Katowice – mieszkania deweloperskie.

Tak właśnie prezentują się największe atuty związane z zakupem mieszkania prosto od dewelopera. Wybierz lokum dopasowane do Twoich osobistych potrzeb i ciesz się mieszkaniem na swoim!

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*