Do czego potrzebne są wiertnice pionowe?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 29 marca 2016

Wiertnice dzielimy na pionowe i poziome. W tym artykule chciałbym Państwu przybliżyć temat wiertnic pionowych.

Do czego służą wiertnice pionowe?

Wiertnice pionowe posiadają oczywiście różne średnice, odmienne wiertła jak i różnorodne zastosowanie. Przede wszystkim wiertnice pionowe służą, jak z resztą sama nazwa wskazuje, do wykonywania odwiertów w linii pionowej. Odwierty takie można wykonywać w różnym celu. Przede wszystkim skupia się działanie wokół weryfikacji budowy geologicznej gleby, sprawdzenia gruntu, bądź jego struktury, a także analizy wilgotności ziemi. Na ten przykład, gdy planujemy budowę studni i zanim wykona się szerokośrednicowy odwiert, pierw sprawdza się organoleptycznie, po wykonaniu małośrednicowego odwiertu czy w określonym miejscu możemy liczyć na odpowiednią ilość i jakość wody oraz właściwą strukturę geologiczną.

Jak przebiega proces tworzenia studni?

Przede wszystkim, wiertnica pionowa pomaga w wykonaniu studni. Jak to przebiega krok po kroku? Pierwszym etapem jest wyznaczenie terenu na którym chcielibyśmy postawić studnię. Wówczas sprawdzą się mapy geodezyjne i geologiczne ziemi (o ile takie istnieją). Niekiedy ludzie korzystają także z pomocy radiestetów, którzy za pomocą swoich różdżek, mają za zadanie odnaleźć ciągi wodne. W takich wskazanych potencjalnych miejscach, gdzie może występować podwodny korytarz wodny, z wodą nadająca się do studni, wykonuje się odwierty za pomocą wiertnic pionowych. Sprawdza się głębokość, jakość gleby, ilość i jakość wody oraz wszelkie inne czynniki wpływające na usytuowanie przyszłej studni.

Kiedy wykonaliśmy próbne odwierty i wszystko wskazuje na to, że miejsce jest idealne do postawienia studni, korzysta się następnie z cięższego sprzętu, wykonując odwiert szerokośrednicowy (o średnicy 1 – nawet do 2,5 metra). Takie odwierty wykonują specjalistyczne firmy za pomocą profesjonalnego sprzętu. Należy do nich między innymi: staltechnika.pl.

Po wykonaniu odwiertu, zabezpiecza się ścianki studni i stawia się jej wykończenie. W zależności od zastosowania studni tworzy się odpowiednią instalację. Po wykonaniu wszystkich tych prac, studnia oficjalnie zostaje zatwierdzona do użytku i można z niej korzystać.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*