Dobre okna – czyli jakie?

fot. fotolia.com

Artykuł sponsorowany, 2 kwietnia 2019

Wybór okien to temat rzeka. Często można usłyszeć rady, które niekoniecznie się sprawdzają. Zatem jakie powinny być dobre okna? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich jakość, materiał, z którego zostały wykonane, ale również parametry techniczne. Na samym końcu warto wziąć pod uwagę dizajn. Otóż okna powinny pasować do wystroju, ale również aranżacji.

Dopasuj okna do inwestycji

Stolarka okienna może być wykonana z różnych materiałów. Zazwyczaj okna PCV, bądź też okna drewniane wykorzystuje się do budownictwa mieszkaniowego. Z kolei okna o profilach aluminiowych mają częściej zastosowania w budynkach, gdzie architekci stawiają na dizajn i wyróżniający się look. Tak naprawdę cennik okien jest różny i oczywiście zależy od rodzaju, jak i materiału. Warto jednak pamiętać, że najbardziej uniwersalne wydają się być okna PCV, głównie dlatego, że są nie tylko najtańsze, ale również mają największą wytrzymałość. W tym przypadku można zdecydować się na okna pasywne, które są energooszczędne. Okna drewniane również mogą być pasywne, jednak co 5 lat wymagają konserwacji i co kilka lat należy je malować. Co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z kolei okna aluminiowe najgorzej utrzymują ciepło, przez to niestety rachunki mogą zdecydowanie wzrastać.

Cennik okien – co na niego wpływa?

Ceny okien są bardzo różne. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że standardowe rozmiary są na pewno tańsze, niż te niestandardowe. Również klasyczny prostokąt kosztuje mniej niż np. okna okrągłe. Jednak na cenę wpływa również sposób otwierania okna, ilość komór, ale też izolacja termiczna. Decydując się na okna antywłamaniowe musimy tez liczyć się z większymi kosztami. Oczywiście również inne czynniki wpływają na cenę, ale nie zawsze mają związek z jakością. Otóż produkty reklamowane od renomowanych firm zazwyczaj są droższe. Również kupując okna wykonywane ręcznie musimy liczyć się z wyższą ceną. Zatem najlepiej kupować bezpośrednio od producenta, dzięki temu nie narażamy się na dodatkowe koszty związane z pośrednikami.

Ilość szyb i przestrzeń między szybami

Przy wyborze warto dopłacić do większej ilości szyb. Otóż najlepiej zdecydować się na minimum trzy. Dzięki temu okno jest bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ale również lepiej utrzymuje ciepło. Kolejną ważną kwestią jest przestrzeń między szybami. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na gaz szlachetny, ale również duże znaczenie ma szerokość. W tym przypadku najlepiej najlepiej zdecydować się na jak najmniejszą przestrzeń. Choć najczęściej w stolarce okiennej stosuje się szerokość od 10 do 16 milimetrów. Na samym końcu ważna jest też wartość niskoemisyjna na szybie. Otóż dzięki niej ciepłe powietrze nie będzie uciekać z pomieszczenia.

Zatem kupując okna należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Na pewno nie można dokonywać zakupów pod wpływem impulsu, czy ceny. Tutaj nie ma miejsca na błędy, gdyż ich popełnienie może być bardzo kosztowne. Warto więc porównać kilka ofert i dopiero na tej podstawie podjąć najlepszą decyzję.

Dowiedz się ile będzie kosztować Twoje okno na: konfigurator.roletyalu.pl

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*