Redakcja, 16 marca 2015

Efekt 3D na ścianie

Ściany to jeden z elementów naszego mieszkania, który w dużej mierze decyduje o tym jak ono się prezentuje. Większości posiadaczy własnego lokum zależny na tym, by efekt ten był jak najlepszy, dlatego też starają się, by ściany prezentowały się jak najlepiej. A jest ku temu wiele metod. Efektownie wyglądają zdobione tapety, różnego rodzaju tynki, mieszanie kolorów i faktur.

Tworzenie efektów 3D na ścianach

Ostatnio prawdziwą furorę w architekturze wnętrz robią tynki z efektami trójwymiarowymi, co w nich tak zachwyca? Przede wszystkim efekt wizualny. Dobrze wykonane tego typu dekoracje po prostu zapierają dech w piersiach, są niczym dzieła sztuki. Do tej pory na szeroką skalę nie wykorzystywano tej metody, dekoracja ścian była raczej jedno formatowa, raczej jedno lub dwuwymiarowa, nie tak finezyjna jak te, które stają się coraz popularniejsze teraz.

Dekoracja ścian z wykorzystaniem efektów trójwymiarowych wniosła powiew świeżości do tego już skostniałego systemu zdobnictwa. Jednak, by efekt był w pełni zadowalający, całość musi być wykonana bez zarzutów i z wykorzystaniem materiałów dobrej jakości. Inaczej nie otrzymamy tego, na co liczymy i za co jesteśmy w stanie zapłacić dość pokaźną sumę pieniędzy.

Ile kosztuje “trójwymiarowa ściana”?

Warto zaznaczyć, że tworzenie efektów 3D na ścianach do tanich z pewnością nie należy. Tym bardziej, że do jej wykonania musimy zatrudnić fachowca z dużym wyczuciem artystycznym, a takich na rynku pracy nie ma zbyt wielu. Jeśli dobrze zaprojektujemy dekorację naszych ścian, weźmiemy pod uwagę to jak dane kolory i motywy prezentują się na płaszczyźnie i jak będą sprawdzały się w praktyce w danym pomieszczeniu, możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni z widoku na ścianach.

Gdzie malować strukturalnie?

Ten typ dekoracji nie powinien stać się dominującym we wnętrzu (przez swój rozmach). Zastosowanie farb 3D w całym domu może nas przytłoczyć i minąć się z celem. Podobnie jest z zastosowaniem go chociażby w kuchni. Przeznaczenie tego pomieszczenia sprawia, że wszystkie powierzchnie są szczególnie narażone na zabrudzenia, dlatego też warto się zastanowić czy warto inwestować w drogą dekorację kuchennych ścian, które nie będą zbyt długo prezentowały się tam atrakcyjnie. Jak zawsze, należałoby kierować się zdrowym rozsądkiem.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

  1. 3D? Chyba wolę standardowe ściany- beżowe bądź błękitne, ale może kiedyś się skuszę na 3D np w pokoiku dziecięcym.

    Dodaj odpowiedź
    • Wszystko zależy gdzie takie panele się zamontuje, naturalnie nie wszędzie będą pasowały i będą ładnie wyglądały. Ja mam panele w sypialni i w pokoju syna od Loft Design System. wyglądają i prezentują się tak jak powinny.

      Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*