Jak ciekawie zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem surowego betonu?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 13 grudnia 2017

Industrialny, surowy design coraz częściej pojawia się w modnych wnętrzach. Niezwykle ciekawie można na przykład wykorzystać beton w jego czystej postaci. Nadaje się on zarówno na główny motyw do domu i mieszkania, jak i na materiał na niebanalne detale. Oto jak można najlepiej wykorzystać surowy beton we wnętrzu.

Beton na ścianę

Ściany z betonu dekoracyjnego są od kilku lat jednym z najbardziej znaczących trendów w aranżacji wnętrz. Bez wątpienia nadają one loftowego charakteru każdemu mieszkaniu. Ale są warte rozważenia również z innych powodów – chociażby ze względu na swoją uniwersalność. Beton świetnie komponuje się z niemal wszystkimi kolorami – zarówno ciepłymi, jak i zimnymi. Materiał dobrze się też prezentuje i przy bardzo intensywnym oświetleniu, jak i przy tym bardziej przygaszonym.

Dekoracyjny beton znajdzie zastosowanie przy bardzo różnych stylach wystroju wnętrz. Oczywiście najczęściej jest on spotykany we wnętrzach industrialnych, ale przypadnie też do gustu miłośnikom skandynawskiej prostoty i minimalizmu, stylu fusion oraz nowoczesnego. Ale ściany z betonu to wcale niejedyny sposób, aby wykorzystać ten mocny i ciekawy materiał we wnętrzu na większą skalę. Również podłoga z betonu może być niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, aby pozyskiwać beton do wnętrz tylko od sprawdzonych i renomowanych firm – taką jest na przykład polski Cemex, jeden z liderów produkcji i sprzedaży tego materiału na świecie.

Detale i dodatki z betonu

Jednak ten surowiec można też niezwykle dobrze wykorzystać w mniejszym zakresie we wnętrzu. W wielu mieszkaniach świetnie sprawdzają się chociażby betonowe schody. Z materiału wykonuje się też doskonale wyglądające i niezwykle trwałe stoły, blaty, dodatki do kuchni czy też kominki. Ale nawet drobne betonowe detale mogą wzbogacić wnętrze i nadać mu niebanalny charakter – mogą być to na przykład doniczki, podstawki, małe stoliki czy dekoracje. Wnętrze z takimi akcesoriami będzie wyglądało zarówno bardzo świeżo, jak i ponadczasowo. To w końcu materiał znany z trwałości, więc nawet wykorzystanie go w celach czysto dekoracyjnych będzie symbolizowało stabilność, niezmienność i nieprzemijalność.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*