Jak kupić tanie okna PCV?

Zakup okien do domu to poważny wydatek, który pochłania znaczną część budżetu przeznaczonego na budowę. Nie wszyscy wiedzą, że ceny okien są bardzo zróżnicowane i można je kupić za kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wiele osób kupujących okna staje przed trudnym wyborem, jakim jest niewątpliwie wybór materiału z jakiego ma być wykonane okno. Jednak jeśli dochodzi do momentu wyboru, czy okno ma być wykonane z PCV czy może z drewna, wiele osób nie potrafi podjąć decyzji.

Co ma wpływ na cenę okien?

Jeśli więc ktoś ma ograniczony budżet powinien zdecydować się na okna w wersji podstawowej. Najtańsze będą okna białe w typowych kształtach. Jeśli chcemy mieć okleinę od zewnątrz zapłacimy już około 25% więcej a jeśli okleina ma być pod dwóch stronach to takie okna będą o około 50% droższe od białych.

Z dużą dopłatą należy liczyć się także wtedy gdy w domu występują okna w kształcie łuków, trapezów, trójkątów. Dodatkowy koszt to szprosy w szybach. Najtańsze są cienkie złote natomiast za grubsze okleinowane trzeba już zapłacić więcej.

Jeśli klient chce mieć przyciemniane szyby, termoramkę, nawiewniki czy blokady w klamkach również będzie musiał zapłacić więcej. Aby maksymalnie zbić cenę na negocjacje najlepiej jest wybrać się zimową porą bo wtedy okna są najtańsze.

Okna drewniane czy okna z PCV?

Niewątpliwie okna drewniane uważane są za towar z wyższej półki. Ich cena jest znacznie wyższa, jednak posiadają wiele zalet takich jak swoisty urok. Bardzo ładnie komponują się z innymi elementami domu, które wykonane są również z drewna. Bardzo istotnym plusem drewnianych okien jest fakt, iż posiadają one lepsze właściwości termoizolacyjne.

Natomiast okna z PCV są o wiele tańsze. Są szczelne i ciepłe, a okleina okna może być wykonana w dowolnym kolorze. Są również odporne na środki chemiczne. Co prawda są tańsze w utrzymaniu, jednak uszkodzenie okna z drewna o wiele łatwiej naprawić. Owszem okna drewniane wymagają renowacji w przeciwieństwie do okien z PCV. W zależności od tego, jaką sumę właściciel zamierza wydać na okna oraz jaka będzie jego wizja ów okien, ma ogromny wybór zarówno firm zajmujących się PCV jak i tych wykonujących drewniane okna. W oknach PCV można zastosować okleiny drewnopodobne.

Na co warto zwrócić uwagę kupując okna?

Kupując okna powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o profilu z jakiego zostały wykonane. Najważniejsze informacje to jego szerokość, ilość komór oraz rodzaj zastosowanego wzmocnienia.

Wybierając okna powinniśmy także zwrócić uwagę na okucia i szyby. Obecnie coraz częściej stosuje się szyby potrójne, które pozwalają na uniknięcie strat ciepła. Warto pamiętać o tym, że szyby występują w wielu wariantach. Można wybrać szyby refleksyjne, ornamentowe, mleczne czy lustra weneckie. Dostępne są także nieco droższe szyby o wyższym wskaźniku dźwiękoszczelności.

Wreszcie, istotną informację dla klienta będzie rodzaj oferowanego montażu i długość okresu gwarancyjnego. Wybierając okna warto także zapytać o czas realizacji zlecenia i wysokość wymaganej zaliczki.

Wydawca: Redakcja
Data: 24 kwietnia 2015

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

3 komentarze

  1. Ja zakupiłam droższe, ale przynajmniej mam pewność, że nie będą nieszczelne, a do tego czuje większe poczucie bezpieczeństwa jeśli chodzi o kwestię antywłamaniową. 😉

    Dodaj odpowiedź
  2. Niestety nie miałam szczęścia w tej kwestii. Zakupiłam okna tańsze, mniej popularne na rynku, a później miałam nieszczelne i musiałam wzywać fachowców bo nie mogłam znieść ciągłych świstów gdy pogoda na dworze była nieco gorsza.

    Dodaj odpowiedź
  3. Ja skorzystałem z usług firmy Atos ode mnie z Lublina. Okna są wykonane bardzo solidnie i służą mi już drugi rok. Polecam każdemu!

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*