Redakcja, 24 kwietnia 2015

Jak kupić tanie okna PCV?

Zakup okien do domu to poważny wydatek, który pochłania znaczną część budżetu przeznaczonego na budowę. Nie wszyscy wiedzą, że ceny okien są bardzo zróżnicowane i można je kupić za kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wiele osób kupujących okna staje przed trudnym wyborem, jakim jest niewątpliwie wybór materiału z jakiego ma być wykonane okno. Jednak jeśli dochodzi do momentu wyboru, czy okno ma być wykonane z PCV czy może z drewna, wiele osób nie potrafi podjąć decyzji.

Co ma wpływ na cenę okien?

Jeśli więc ktoś ma ograniczony budżet powinien zdecydować się na okna w wersji podstawowej. Najtańsze będą okna białe w typowych kształtach. Jeśli chcemy mieć okleinę od zewnątrz zapłacimy już około 25% więcej a jeśli okleina ma być pod dwóch stronach to takie okna będą o około 50% droższe od białych.

Z dużą dopłatą należy liczyć się także wtedy gdy w domu występują okna w kształcie łuków, trapezów, trójkątów. Dodatkowy koszt to szprosy w szybach. Najtańsze są cienkie złote natomiast za grubsze okleinowane trzeba już zapłacić więcej.

Jeśli klient chce mieć przyciemniane szyby, termoramkę, nawiewniki czy blokady w klamkach również będzie musiał zapłacić więcej. Aby maksymalnie zbić cenę na negocjacje najlepiej jest wybrać się zimową porą bo wtedy okna są najtańsze.

Okna drewniane czy okna z PCV?

Niewątpliwie okna drewniane uważane są za towar z wyższej półki. Ich cena jest znacznie wyższa, jednak posiadają wiele zalet takich jak swoisty urok. Bardzo ładnie komponują się z innymi elementami domu, które wykonane są również z drewna. Bardzo istotnym plusem drewnianych okien jest fakt, iż posiadają one lepsze właściwości termoizolacyjne.

Natomiast okna z PCV są o wiele tańsze. Są szczelne i ciepłe, a okleina okna może być wykonana w dowolnym kolorze. Są również odporne na środki chemiczne. Co prawda są tańsze w utrzymaniu, jednak uszkodzenie okna z drewna o wiele łatwiej naprawić. Owszem okna drewniane wymagają renowacji w przeciwieństwie do okien z PCV. W zależności od tego, jaką sumę właściciel zamierza wydać na okna oraz jaka będzie jego wizja ów okien, ma ogromny wybór zarówno firm zajmujących się PCV jak i tych wykonujących drewniane okna. W oknach PCV można zastosować okleiny drewnopodobne.

Na co warto zwrócić uwagę kupując okna?

Kupując okna powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o profilu z jakiego zostały wykonane. Najważniejsze informacje to jego szerokość, ilość komór oraz rodzaj zastosowanego wzmocnienia.

Wybierając okna powinniśmy także zwrócić uwagę na okucia i szyby. Obecnie coraz częściej stosuje się szyby potrójne, które pozwalają na uniknięcie strat ciepła. Warto pamiętać o tym, że szyby występują w wielu wariantach. Można wybrać szyby refleksyjne, ornamentowe, mleczne czy lustra weneckie. Dostępne są także nieco droższe szyby o wyższym wskaźniku dźwiękoszczelności.

Wreszcie, istotną informację dla klienta będzie rodzaj oferowanego montażu i długość okresu gwarancyjnego. Wybierając okna warto także zapytać o czas realizacji zlecenia i wysokość wymaganej zaliczki.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

3 komentarze

  1. Ja zakupiłam droższe, ale przynajmniej mam pewność, że nie będą nieszczelne, a do tego czuje większe poczucie bezpieczeństwa jeśli chodzi o kwestię antywłamaniową. 😉

    Dodaj odpowiedź
  2. Niestety nie miałam szczęścia w tej kwestii. Zakupiłam okna tańsze, mniej popularne na rynku, a później miałam nieszczelne i musiałam wzywać fachowców bo nie mogłam znieść ciągłych świstów gdy pogoda na dworze była nieco gorsza.

    Dodaj odpowiedź
  3. Ja skorzystałem z usług firmy Atos ode mnie z Lublina. Okna są wykonane bardzo solidnie i służą mi już drugi rok. Polecam każdemu!

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*