Jak można optycznie powiększyć małe mieszkanie? | PolakBuduje.pl

Jak można optycznie powiększyć małe mieszkanie?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 2 lutego 2017

Nie każdy z nas może kupić mieszkanie mające spory metraż. Zwykle decydujemy się na nieruchomości małe lub średnie, mające do około 50 metrów kwadratowych. Gdy także chcesz zdecydować się na taką nieruchomość, sprawdź z nami, jak można powiększyć ją optycznie!

Małe mieszkania nie muszą wydawać się ciasne. Za sprawą odpowiednich trików można sprawić, że będą wyglądać na bardziej przestronne niż są w rzeczywistości, zatem taka aranżacja sprawi, że w mieszkaniu będziemy czuli się jeszcze lepiej. O czym warto pamiętać?

Oszczędzaj każdy centymetr

W urządzaniu małych mieszkań ważne jest patrzenie na wymiary – tutaj nie można pozwolić sobie na kupienie kanapy czy regału bez wcześniejszego zmierzenia mebli oraz miejsca, w których mają się znaleźć. Pamiętaj o tym, że liczy się tutaj każdy centymetr, dlatego oszczędzaj je jak możesz.

Jasne ściany

Jasne kolory, w szczególności biel, pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni. Ponadto kolor biały jest bardzo uniwersalny i pasuje do każdej aranżacji. Gdy zależy ci na kolorze na ścianach, postaw na pomalowanie kolorem lub wykończenie tapetą tylko jednej ściany lub jej fragmentu. Możesz też zaszaleć z kolorowymi dodatkami.

Jasna i odsłonięta podłoga

Także ważna jest jasna podłoga – dzięki niej przestrzeń będzie wydawać się większa. Gdy wybierasz meble, pamiętaj o tym, żeby najlepiej zdecydować się na takie, które są podwieszane lub stoją na wyższych nóżkach, ponieważ im więcej podłogi będzie widać, tym pomieszczenie będzie optycznie większe.

Ażurowe meble

Dużo problemów może stwarzać też wybranie mebli. Jak już wspomnieliśmy, warto postawić na meble podwieszane lub na nóżkach. Także dobrym pomysłem będą półki ścienne zamiast regałów. Gdy szukasz większej meblościanki, nie wybieraj tej masywnej i wysokiej, ale postaw na meble o różnych wysokościach.

Zatem jeżeli interesują cię mniejsze mieszkania, pamiętaj o tym, że dzięki tym prostym trikom możesz sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać na większą!

Szukasz mieszkania zrobionego “pod klucz” w województwie dolnośląskim? Polecamy gotowe mieszkania we Wrocławiu od dewelopera Ronson Development.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*