Redakcja, 14 lutego 2015

Jak oświetlić taras?

Dzięki sztucznemu oświetleniu taras stanie się nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także elegancki. Zamontowanie sztucznego światła w tym miejscu nie jest żadnym problemem, a będzie ono dawać pełną swobodę i wygodę w korzystaniu z tarasu.

Oświetlenie tarasu to konieczność. Nie warto jednak traktować tego zadania po macoszemu, tylko dlatego, że nie dotyczy ono wnętrza domu. To jakie lampy na taras się wybierze i gdzie się je umieści, będzie miało wpływ na wygląd tarasu, trochę i w ciągu dnia, ale głównie w nocy, a więc i na to, na ile przyjemnie będzie przebywać w tym miejscu.

Tarasowy nastrój

Zacznijmy od tego, że oświetlenie na tarasie powinno być łagodne i nastrojowe. Tylko takie będzie idealne do wieczorowych i nocnych pogaduszek oraz do relaksu. Zastanawiając się, jakie lampy na taras wybrać, trzeba pamiętać, że można wybierać tylko z tych, które przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Jest to istotne ze względu na ich izolacyjność.

Źródła światła

Można wybrać lampy w formie montowanych w ziemi słupków albo jako boczne źródło światła np. do zamontowania na ścianie. Można także zdecydować się na oświetlenie tarasu na zadaszeniu, jeśli je posiada, tylko że jest to mniej sprzyjająca relaksowi jego postać. Ilość źródeł światła będzie zależna od wielkości tarasu i tego, jaki jego obszar chce się oświetlić.

Oświetlenie punktowe

Zawsze warto jednak nie poprzestawać na wyborze jednej lampy na taras. Nawet jak oświetla się tylko miejsce, gdzie stoi stolik i krzesła, to lepiej się sprawdzi oświetlenie punktowe. Niech więc będą dwa czy trzy źródła światła, będzie znacznie przyjemniej.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

5 komentarzy

 1. Swoją drogą piękny ten taras na zdjęciu powyżej… Uważam, że ciężko wybrać odpowiedni produkt, który oświetli nasz taras tak jakbyśmy tego chcieli. Trzeba dużo czytać, przeglądać, pytać ekspertów i dopiero podejmować dycyzje związane z zakupem.

  Dodaj odpowiedź
 2. Mój taras oświetlony jest dzięki słupkom montowanym dookoła tarasy. Wieczorem, gdy decyduję się spędzić chwile na świeżym powietrzu dodatkowo rozstawiam sobie świece. Efekt woooow!

  Dodaj odpowiedź
 3. Bardzo bym chciała mieć taki taras jak na zdjęciu. Wygląda cudnie. Na razie muszę zadowolić się kępkami trawy i kawałkiem betonu. Jesteśmy świeżo po wybudowaniu domu.

  Dodaj odpowiedź
 4. Oświetlenie tarasu sprawia, że taras staje się taki bardziej romantyczny. Ja bym postawiła na jakieś latarenki 😉

  Dodaj odpowiedź
 5. Mój taras też by mógł tak wyglądać, niestety na razie się nie zanosi na to. Aczkolwiek wszystko jest na dobrej drodze.

  Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*