Jak poradzić sobie z niedrożnością rur w mieszkaniu?

fot. unsplash.com

Artykuł sponsorowany, 25 lutego 2019

Nieprzyjemny zapach, dziwne bulgotanie w rurach, wolniejszy odpływ wody – to zwiastuny problemu, który pojawia się szczególnie często w przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnych w starszym budownictwie. Nie ma jednak reguły, która potwierdziłaby, że w nowszych budynkach niedrożność się nie pojawi. Niewłaściwe korzystanie z instalacji może doprowadzić do problemu również i tam.

Lepiej zapobiegać niż zmagać się z konsekwencjami

Problem, który występował wcześniej prawdopodobnie będzie powracał, dlatego warto zastanowić się, dlaczego powstaje oraz jak mu przeciwdziałać. Zacząć należy od zastanowienia się, w jaki sposób korzysta się z instalacji na co dzień. Fachowcy z Warszawy, z firmy Stankan.pl, którzy zajmują się udrożnianiem rur czy przepychaniem toalet wskazują, że najczęstszą przyczyną problemów z drożnością jest niewłaściwe użytkowanie polegające na spuszczaniu w toalecie chusteczek nawilżonych, a nawet pampersów, które w miejscach z mniejszym światłem rury przyczyniają się do powstawania czopu.

Uniknięcie powstawania takich problemów nie jest więc trudne. Rozwiązaniem jest prawidłowe korzystanie z instalacji oraz stosowanie wszelkich możliwych zabezpieczeń, jak na przykład specjalne sitka na odpływy, które blokować będą dostawanie się włosów czy resztek jedzenia do przewodów wodno-kanalizacyjnych. Aby ustrzec się przed poważną awarią, należy działać z wyprzedzeniem, a więc gdy pojawią się pierwsze symptomy zapowiadające niedrożność.

Udrożnianie rur nie jest takie proste

Jeśli doszło do sytuacji, w której niedrożność jest jeszcze na niskim poziomie, można samodzielnie próbować rozwiązać problem. Najczęściej stosowanym narzędziem w odetkaniu toalety lub odpływu jest gumowa przepychaczka lub specjalne środki chemiczne, które swoim działaniem przyczyniają się do rozpuszczenia czopa (zatoru). Metody te są skuteczne, jednak tylko w sytuacji, gdy problem nie jest na dużą skalę. Jeśli natomiast niedrożność rur jest na tyle poważna, że woda nie tylko nie odpływa, ale również zaczyna się cofać, okazać się może, że pomoc fachowca będzie niezbędna.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*