Jak urządzić idealny taras? | PolakBuduje.pl

Redakcja, 28 marca 2016

Jak urządzić idealny taras?

Smutny kawałek podłogi, stylem całkowicie odcinający się od reszty domu. Na nim kilka najtańszych, białych plastikowych mebli, tych najpotrzebniejszych – stół i kilka krzeseł. Tak najczęściej prezentują się tarasy, które możemy “podziwiać” na posesjach polskich rodzin. Nie dopuść do tego, aby twoja działka również została tak oszpecona!

Nie niwecz swojego wysiłku

Z pewnością wybudowanie oraz urządzenie domu twoich marzeń kosztowało cię nie tylko wiele pieniędzy, ale i wysiłku. Idealny taras powinien stylem nawiązywać do reszty nieruchomości, jeśli jest ona nowoczesna, nie możesz pozwolić sobie na mocne akcenty klasyczne lub retro. Podobne zasady obowiązują oczywiście przy dopasowywaniu go do ogrodu.

Przestrzeń zadaszona czy otwarta?

Jeżeli dysponujesz ogrodem, podjęcie tej decyzji powinno być o wiele łatwiejsze. O wiele łatwiej jest zakryć niewielki taras niż całe podwórko, druga opcja brzmi zresztą lekko absurdalnie.

Zadaszenie spełnia wiele pożytecznych funkcji. Nie tylko izoluje cię od słońca w najgorętszą i najbardziej dokuczliwą porę dnia, ale również chroni znajdujące się na tarasie elementy wyposażenia przed deszczem. Przy nagłych opadach nie będziesz musiał pędzić na zewnątrz, aby pozbierać ulubione poduszki czy przykryć kosztowne meble folią ochronną.

Strefa do wypoczynku

Na tarasie warto umieścić meble, które kojarzą się z relaksem. Świetnym rozwiązaniem wydaje się być sporych rozmiarów huśtawka, która umożliwi dorosłej osobie przebywanie na niej w pozycji leżącej. Kto z nas nie marzy o złapaniu oddechu po męczącym tygodniu w takich warunkach.

Równie skutecznie wypoczywać można oczywiście nie tylko w samotności. Jeśli czujesz się raczej duszą towarzystwa niż samotnikiem, zainwestuj w gustowny stół oraz zestaw krzeseł, które będą perfekcyjnie komponowały się z wyposażeniem wnętrz budynku. Zakup duży grill, dzięki któremu dogodzisz podniebieniom twoich licznych gości i uatrakcyjnisz wasze spotkanie.

Jeżeli mieszka z tobą czworonożny przyjaciel, na zadaszonym tarasie warto umieścić dla niego legowisko. Zwierzęta z reguły przepadają za spędzaniem czasu na zewnątrz, a przy wysokich temperaturach lepiej będą się czuły w zacienionych miejscach.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

  1. Przede wszystkim można kupić czasopisma o mieszkaniach, tam zdarzają się na prawdę świetne pomysły, jeżeli chodzi o urządzanie w domu i na zewnątrz.

    Dodaj odpowiedź
  2. Idealny taras, to taras gdzie będziemy mogli się spokojnie rozłożyć, to taras, gdzie będzie miejsce, żeby trochę poćwiczyć.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*