Jak w skuteczny sposób czyścić żaluzje drewniane?

fot. freepik.com

Artykuł sponsorowany, 27 stycznia 2020

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać rolety czy jednak postawić na żaluzje. Dziś coraz chętniej wybieramy rolety, choć odkąd na rynku pojawiło się więcej drewnianych modeli żaluzji, te zyskują na popularności. Pytanie tylko, czy wiemy, w jaki sposób powinniśmy je czyścić, by nie straciły na swoim wyglądzie?

Czyszczenie żaluzji drewnianych z codziennego kurzu

Podstawowym problemem żaluzji, zwłaszcza gdy są otwarte, jest kurz. Osiada on na lamelach i sprawia, że te zaczynają nieatrakcyjnie wyglądać. O ile jednak w przypadku żaluzji aluminiowych czy metalowych problemem nie jest przetarcie środkiem przeciw kurzowi, o tyle w przypadku drewna może to mieć znaczenie. Trzeba podchodzić do tego bardzo ostrożnie i dokładnie zadbać o wybór narzędzi i płynów. Najważniejszym elementem będzie szmatka, co także powinno pojawić się przy każdym czyszczeniu. Musi być miękka, delikatna, lekka, nie może mieć ostrych zakończeń. Powinna być także wykonana z dobrego materiału, a najlepiej z mikrofibry. Dzięki temu nie porysuje drewna i zadba o jego strukturę. Jeśli zaś chodzi o płyn, są specjalne mleczka do czyszczenia delikatnych drewnianych powierzchni i w tym przypadku to właśnie im warto się przyjrzeć.

żaluzje drewniane

fot. freepik.com

Plamy z tłuszczu, uporczywy brud, ślady codziennego użytkowania

Jednak nie zawsze żaluzje będą tylko zakurzone. Trzeba mieć na uwadze także fakt, że żaluzje drewniane są wieszane w różnych miejscach, między innymi w kuchni. W takim środowisku łatwo o ślady tłuszczu, ale także inne plamy, które wskazują na dużą aktywność w kuchni. Czym czyścić tego rodzaju zanieczyszczenia?

Na pewno trzeba dobrać szmatkę, i znów nie może to być szmatka ostra czy słabej jakości. Mikrofibra jest najlepszym pomysłem. Zaraz potem trzeba pomyśleć o środku do czyszczenia. Warto spróbować czyścić je samą wodą. Oczywiście nie może jej być zbyt wiele, ale czasami już samo to pomorze. Na silniejszy brud znów trzeba sięgnąć po jakiś rodzaj mleczka, dobrze, by chroniło drewno przed zniszczeniem. Warto pamiętać, że czasami dobrze jest zdjąć całą konstrukcję i umyć ją na podłodze. Szeroką gamę żaluzji drewnianych oraz fachowy montaż można znaleźć na https://wolakrakzal.com.pl

Najważniejsze jednak jest to, byś działał miękką szmatką i z dużą dozą delikatności. Tylko w ten sposób łatwo i szybko zadbasz o piękno Twoich żaluzji drewnianych, a one będą Ci służyły przez długi czas. Nie zapominaj o ich częstszym przecieraniu z kurzu i nie doprowadzaj do zbyt długo utrzymujących się plam. W takiej sytuacji żaluzje będą nie tylko funkcjonalne, ale także spełnią funkcję ozdoby w Twoim domu.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*