Redakcja, 7 marca 2016

Jak wybrać bramę do swojego domu?

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej do swojego domu czasami może oznaczać dla nas pewne trudności. Nie zawsze jest on do końca podyktowany upodobaniami właściciela, czasami decydują przede wszystkim wymogi ukształtowania działki. Jeśli jest na przykład bardzo głęboka i wąska, lub szeroka, ale płytka, odpowiednie rozwiązania narzucają się same.

Pamiętajmy o tym, że zgodnie z polskim prawem brama wjazdowa musi mieć szerokość minimum 2,4 metra.

Bezpieczeństwo podczas wjazdu na posesję

Wybierając odpowiednią bramę wjazdową, należy kierować się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Względy estetyczne i indywidualne upodobania mogą. Powinniśmy wybrać możliwie jak najszerszą bramę, przynajmniej trzymetrową. Wtedy samochód będzie miał odpowiedni zapas miejsca. Znacznie ułatwi to wjazd na posesję, także w przypadku większych pojazdów.

Brama odpowiednia dla kształtu i rodzaju działki

Brama wjazdowa świadczy o charakterze posesji, jest poniekąd jego wizytówką, dlatego powinna być dopasowana do rodzaju posesji. Jeśli nasza działka jest bardzo duża, wybór odpowiedniej bramy nie powinien przysporzyć nam większych problemów. Problem pojawia się w przypadku małej działki. Wtedy dopasowanie odpowiedniej bramy do kształtu działki jest bardzo ważne. W przypadku mniejszej działki, głębokiej, ale wąskiej, powinniśmy zdecydować się na bramę rozwieralną (skrzydłową). Jej zaletą jest to, że można ją cofnąć w stosunku do linii ogrodzenia w głąb działki.

Co jeśli brama jest szeroka, ale płytka?

Nieco inna sytuacja jest w momencie, kiedy nasza posesja jest szeroka, ale płytka. W takim wypadku warto wybrać bramę przesuwną. Składa ona z jednego skrzydła, które przesuwa się po wewnętrznej stronie bramy. Konieczne będzie jedynie sprawdzenie, czy odcinek ogrodzenia, po którym przesuwa się skrzydło bramy, jest odpowiednio szerokie. Takie bramy mogą mieć dowolną szerokość, nawet do dwudziestu metrów. Na drodze skrzydła należy usunąć wszystkie przeszkody, takie jak np. rosnące rośliny lub śmietnik.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

  1. Brama koniecznie na pilota. Jest to ogromne ułatwienie i wiem, że to leniwe podejście, ale przynajmniej nie chodzimy jej zamykać ręcznie.

    Dodaj odpowiedź
    • U mnie przy warsztacie zamontowałem brame przesuwaną, klienci mówią, że to super rozwiązanie. A na drzwi od warsztatu wybrałem sobie bramę przemysłową szybkobieżną z Doorbau. Dobrze sie je serwisuje.

      Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*