Redakcja, 14 grudnia 2015

Jak wybrać drzwi do domu?

Drzwi wejściowe są bardzo ważnym elementem każdego domu. Decydują one o funkcjonalności, stratach ciepła oraz o estetyce. Możemy kupić drzwi drewniane, plastikowe albo drzwi metalowe.

Drzwi drewniane

Najrzadziej obecnie wstawia się drzwi drewniane, które choć piękne to są bardzo drogie i nie mają już dzisiaj tak dobrej jakości drewna jak kiedyś.

Drzwi metalowe

Drzwi metalowe są stosunkowo tanie jednak nie w każdych warunkach się sprawdzają. Warto je montować przede wszystkim w pomieszczeniach gospodarczych.

Drzwi PCV

Do domów jako pierwsze drzwi wejściowe poleca się drzwi wykonane z PCV. Są one bardzo solidne i ciepłe. Koszt takich drzwi waha się zwykle w przedziale od 2 do 3 tysięcy złotych.Dużo więcej zapłacimy gdy mamy szerszy otwór niż drzwi typowe i chcemy mieć stałą dostawkę obok.

Drzwi PCV wbrew pozorom dają szerokie możliwości aranżacyjne. Wybór kolorów jest bardzo duży, najczęściej stosuje się okleiny drewnopodobne.

Wstawki w drzwiach

Jeśli chodzi o przeszkolenia to również mamy duży wybór. Najczęściej wybierane są szyby refleksyjne jednak można zastosować lustro weneckie, ornament, szybę mleczną czy witraż. Coraz częściej stosuje się też ozdobne ramki stalowe.

Jeśli ktoś nie lubi masywnych drzwi ze słupkami może zdecydować się na drzwi z wstawianym gładkim panelem i ozdobnym wypełnieniem. Wybór klamek i pochwytów obecnie również jest ogromny.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten artykuł

1 komentarz

  1. Drzwi powinny być odporne na działania zewnętrznych warunków klimatycznych tj. temperatury, słońca, wody opadowej i wiatru. No i oczywiście bardzo ważne są systemy antywłamaniowe.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*