Jak wybrać odpowiednie okna na poddasze? | PolakBuduje.pl

Jak wybrać odpowiednie okna na poddasze?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 18 kwietnia 2016

Od ponad 20 lat, systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na okna dachowe. Wysokie ceny mieszkań, wzrastające zaludnienie w miastach czy wahania na rynku pracy powodują, że tańsza i bardziej praktyczna dla wielu osób okazuje się adaptacja poddaszy. Jakie okna wybrać by zabezpieczyć i właściwie oświetlić takie pomieszczenia?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni materiał z jakiego okna są wykonane. Skosy, różnice temperatur i oddziaływanie innych czynników atmosferycznych sprawiają, że materiały muszą być odporne na różnego rodzaju deformacje i odkształcenia. Stąd wybór pomiędzy oknami PCV a drewnianymi.

Doradcy firmy Velset, specjalizujący się w realizacjach wykończeń dachowych renomowanych producentów, podkreślają znaczenie odpowiednio wyselekcjonowanego, dobrego gatunkowo materiału. Jeżeli zdecydujemy się na drewniane okna do poddaszy, istotną rolę odgrywa tu właściwie dokonana impregnacja (wykonana próżniowo lub pod ciśnieniem), która jest niezbędna do właściwego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, jak: grzyby, pleśnie czy działanie atmosfery. Dodatkowym zabezpieczeniem okien dachowych jest wielokrotne pokrycie ościeżnic i ram lakierem, najlepiej akrylowym lub poliuretanowym, który zapewni odpowiednią ochronę. Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsza technologia pozwala ograniczyć negatywny wpływ na środowisko i nadmierne straty materiału podczas produkcji okien drewnianych. Jednocześnie dużo łatwiej je wykonać, przez ceny są dużo niższe niż 15 lat temu.

Infografika okna dachowe

Nowoczesne drewniane okna uchylne do poddaszy pozwalają na stworzenie kąta otwarcia od 39 do 43 stopni. Wmontowane duże szyby wpuszczają więcej światła i ciepła do mieszkania. Ich odpowiedni wybór pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu i zużyciu energii. Wiele egzemplarzy ma wbudowaną wentylację, która umożliwia delikatny ruch powietrza nawet w czasie, gdy okno jest zamknięte. Wmontowane filtry zapewniają ochronę przed kurzem i owadami, zapewniając dopływ świeżego powietrza w pomieszczeniu i zachowanie odpowiedniego mikroklimatu. Ostatecznie pozostaje wybrać jeden z wielu dostępnych modeli do osobistych preferencji.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*