Redakcja, 25 stycznia 2016

Jak wybrać ogrodzenie?

Ogrodzenia stanowią bardzo ważny element posesji, uzupełnienie architektury domu i działki. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z różnymi możliwościami, jakie oferują sklepy budowlane w tym zakresie. W końcu ogrodzenie, tak samo jak brama, to wizytówka naszej posesji.

Zanim zabierzemy się za ogradzanie naszej działki, zwróćmy uwagę na to, by zrobić to zgodnie z prawem. Nie możemy przekraczać granic naszej posesji, które wskaże nam geodeta. Stawiając ogrodzenie przy granicy terytorium sąsiada powinniśmy się z nim skontaktować wcześniej, tak aby uniknąć sporów.

Rodzaje ogrodzeń – ogrodzenia z aluminiowej siatki

W sklepach dostępne jest mnóstwo rodzajów ogrodzeń, także każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb i kieszeni. Najpopularniejsze, oczywiście, są standardowe ogrodzenia wykonywane z siatki stalowej. Są one również najtańsze. Niska cena materiałów i uboga oferta rynkowa przed laty sprawiły, że obecnie stosowana jest ona powszechnie Obecnie wybór dostępnych materiałów jest bardzo szeroki, ograniczeniem może być dla nas jedynie zasobność portfela.

Ogrodzenia z paneli stalowych bądź aluminiowych

Bardzo popularnym rodzajem ogrodzeń w ostatnim czasie są ogrodzenia z paneli stalowych lub aluminiowych. Są to ogrodzenia składające się z gotowych elementów (pionowo ułożonych piaskowników lub prętów). Mogą być one wykończone zamontowanymi u góry elementami ozdobnymi. Takie panele należy zamontować przy pomocy najpierw ustawionych słupków.

Ogrodzenia z prefabrykowanych paneli betonowych

Kolejnym ciekawym rodzajem ogrodzeń, jakie możemy zamontować w naszym domu są ogrodzenia z prefabrykowanych paneli betonowych.
Są one wsuwane w pionowe bruzdy w słupkach. Takie panele dostępne są w wielu wariantach – mogą być pełne, półpełne lub ażurowe. Wybór kolorów jest ogromny.

Ogrodzenia murowane

Innym ciekawym pomysłem jest ogrodzenie murowane. Żeby się sprawdziło, wymagana najpierw przygotowania odpowiednio silnego fundamentu, gdyż jest bardzo ciężkie.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

3 komentarze

  1. Ja ze swojej strony polecam na czas budowy postawić ogrodzenia z aluminiowej siatki. Jak coś się stanie w trakcie prac budowlańców to przynajmniej płaczu nie będzie. Po wybudowaniu domu można zmienić front (ogrodzenie przed domem) na ogrodzenie murowane.

    Dodaj odpowiedź
  2. Aluminiowa siatka rzeczywiście jest dobra, ale na czas budowy. W późniejszym czasie powinniśmy postawić na coś bardziej wytrzymałego.

    Dodaj odpowiedź
  3. Tylko ogrodzenie metalowe, po co martwić się o to, że coś się popsuje. Teraz maja taka technologię, że przez długie lata rdza nie tego nie ruszy. Sam mam ogrodzenie 9 rok i widzę, że jest w stanie niemal idealnym. Pomalowane proszkowo a wcześniej ocynkowane ogrodzenie zamontowwała mi firma OGRO z Niemodlina, warto sprawdzić

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*