Jak wynająć dźwig?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 12 grudnia 2016

Każda osoba, która pierwszy raz zajmuje się budową, styka się z problemami, których się spodziewała i wyzwaniami (których jest zdecydowania więcej), które spadają nią niespodziewanie każdego dnia. Jednym z takich problemów, może być konieczność wynajęcia ciężkiego dźwigu.

Z naszego artykułu dowiesz się jak najlepiej wynająć ciężki dźwig, na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać.

Jak zamówić dźwig?

Najprościej wyszukując firmę oferującą usługi dźwigowe. Możesz zadzwonić (numer w południowej +695 166 227 Polsce: ) lub wysłać e-mail z zapytaniem. Zwróć uwagę na to w jakich godzinach pracuje firma oraz w jakich godzinach odbierają telefony (najlepiej wybrać te firmy z pogotowiem czynnym całą dobę).

Jak wycenia się pracę dźwigu?

Każde zapytanie wyceniane jest indywidualnie, w zależności od dojazdu, rodzaju i czasu trwania wykonywanych prac.

Jak opisać ładunek, który musimy przenieść?

Opisując ładunek, w pierwszej kolejności należy poinformować co to jest i jaki ma kształt, czy jest to np. kontener czy wtryskarka. Następnie podajemy ciężar ładunku, oraz jego wymiary- długość, szerokość i wysokość.

Jak ocenić jaki dźwig potrzebujesz?

Wszystko zależy od stopnia skomplikowania zlecenia i doświadczenia w podobnych pracach klienta. Jeżeli zlecane prace nie są skomplikowane i klient wie jaki sprzęt jest wymagany, firma wysyła odpowiedni dźwig. W przypadku, gdy prace są skomplikowane, albo gdy klient nie wie jaki dźwig ma zamówić, profesjonalna firma wyśle na miejsce technologa, który oceni zakres prac i pomoże wyborze sprzętu oraz podpowie jak najlepiej zrealizować podnoszenie.

Jak ocenić miejsce do podnoszenia?

Podobnie jak w powyższym przypadku – jeżeli nie wiesz czy miejsce jest odpowiednie, czy grunt wytrzyma obciążenie – skorzystaj z usług technologa.

Co warto podać w zleceniu?

Profesjonalne firmy dźwigowe dysponują gotowym drukiem zamówienia żurawia – znajdziesz go na stronie internetowej. Poproś o niego podczas składania zamówienia i wypełnij według wzoru, po wcześniejszym uzgodnienieniu telefonicznym. Do zlecenia warto załączyć zdjęcia – zarówno ładunku, jak i miejsca podnoszenia. Można je zrobić telefonem lub aparatem.

Co wchodzi w skład ceny wynajmu żurawia?

Cena najmu obejmuje wynajem żurawia z obsługą operatorską, do tego dojazd i zjazd.

Jakie dokumenty powinien mieć dźwig?

Gdy wynajmujemy dźwig, warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny – powinien mieć ważny protokół odbioru Urzędu Dozoru Technicznej, dziennik konserwacji oraz atesty na wszystkie liny i zawiesia.

Czy podnoszenia są ubezpieczone?

Prace żurawia powinny być ubezpieczone przez firmę oferującą wynajem, dodatkowo można poprosić o dodatkowe ubezpieczenie podnoszenia.

Co w przypadku bardzo skomplikowanych realizacji?

Jeżeli realizacja wygląda na bardzo trudną i skomplikowaną – firma powinna przygotować szczegółowy plan podnoszenia opracowany przez technologa. Plan taki zawiera całą specyfikację techniczną – związaną z rozstawieniem dźwigu oraz sposobem i kątem przenoszenia ładunku.

Chcesz wynająć dźwig w południowej Polsce?

sołtys logoJeżeli chcesz wynająć dźwig w południowej Polsce, skorzystaj z telefonu 24 h/ 7 dni w tygodniu – +48 695 16 62 27 lub wyślij e-mail soltys@dzwigi.org

Artykuł powstał przy współpracy firmy FUSUB Sołtys lidera w wynajmie ciężkich dźwigów południowej Polsce, w miastach takich jak: Katowice, Opole, Kraków, Rzeszów.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*