Jak znaleźć ekipę remontową? | PolakBuduje.pl

Jak znaleźć ekipę remontową?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 27 listopada 2017

Remont lub wykończenie mieszkania wiąże się często z koniecznością zatrudnienia ekipy remontowej. Aby prace nie przedłużały się w nieskończoność i aby zmniejszyć ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów, należy wybrać rzetelnych fachowców. Podpowiadamy, jak znaleźć i wybrać dobrą firmę remontową.

Ekipa remontowa powinna być przede wszystkim solidna i terminowa. Musi składać się z osób, które rzetelnie podchodzą do wykonywanych obowiązków, a pracy nie traktują, jako pretekstu do spotkań towarzyskich.

Usługi, które oferują najlepsi fachowcy, nie muszą być najdroższe na rynku. Wysoka cena nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami. Z drugiej strony firma remontowa nie może być też zbyt tania. Zbyt niska cena może oznaczać brak doświadczenia lub umiejętności, a także wykorzystanie narzędzi słabej jakości. Warto więc znaleźć złoty środek i postarać się o ekipę, która będzie oferowała odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Zespół, który będzie odpowiedzialny za remont mieszkania, powinien mieć odpowiednie doświadczenie, poparte referencjami od poprzednich inwestorów i klientów, fotografiami, a także certyfikatami. Zaświadczenia takie wydają często firmy budowlane, które oferują konkretne technologie lub produkują materiały budowlane.

Co jeszcze świadczy na korzyść firmy remontowej? Paradoksalnie brak wolnych terminów. Natychmiastowa dostępność może budzić podejrzenia, że osoby pracujące w danej firmie nie są najlepszymi fachowcami i po prostu nikt nie chce korzystać z ich usług. Często na najlepszych fachowców trzeba trochę poczekać.

ekipa remontowa

Gdzie szukać rekomendacji?

  • Opinie rodziny i znajomych – jeśli wśród Twoich bliskich znajdują się osoby, które korzystały już z usług firm remontowych i są zadowolone, jesteś prawdopodobnie w najlepszej sytuacji. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajęcie konkretnej ekipy, poproś o możliwość sprawdzenia na własne oczy, jak fachowcy wykonali swoją pracę. Zapytaj też, ile czasu zajęło im wykończenie mieszkania.
  • Rozeznanie wśród nowych sąsiadów – jeśli kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoi przyszli sąsiedzi również remontują lub remontowali swoje mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać o usługi firm, które wykonują lub wykonywały dla nich prace.
  • Branżowe fora i portale budowlane – w takich miejscach często można uzyskać informacje na temat stawek firm remontowych, a także rzetelności fachowców. Warto szukać informacji również na forach lokalnych – skupiających inwestorów i wykonawców z danego województwa.
  • Platformy pośredniczące – w internecie możesz znaleźć również portale, które skupiają inwestorów i wykonawców. Zdarza się, że weryfikują one wiarygodność firm zamieszczających swoje ogłoszenia. Pojawiają się też opinie osób, które skorzystały z usług danego wykonawcy.

Jak sprawdzić wiarygodność ekipy remontowej?

Kiedy trafisz już na firmę, która wzbudzi Twoje zainteresowanie, zweryfikuj jej rzetelność na własną rękę. Jak to zrobić? Oto przydatne wskazówki:

  • umów się z ekipą w miejscu aktualnego zlecenia – pozwoli Ci to przyjrzeć się z bliska wykonywanej pracy. Podczas takiego spotkania zwróć uwagę między innymi na to, jak pomalowane są ściany i łączenia pod sufitem, czy płytki położone są równo i jak ekipa przykłada się do pracy. Sprawdź, czy na miejscu nie ma żadnych butelek i puszek po alkoholu i czy pracownicy nie są pod jego wpływem;
  • poproś o referencje i portfolio – czy to w formie papierowej, czy elektronicznej. Zapoznaj się z poprzednimi realizacjami i opiniami na temat firmy. Być może możliwe będzie obejrzenie na własne oczy efektów przynajmniej jednego zrealizowanego projektu;
  • zapytaj o wykorzystywane narzędzia i technologie – zaplecze technologiczne ma duże znaczenie dla jakości i szybkości wykonywanych prac. Wiele mówi też o profesjonalizmie ekipy remontowej. Dowiedz się, jakimi narzędziami dysponują fachowcy i przy okazji zapytaj o kwalifikacje poszczególnych pracowników.

Ustalanie szczegółów i podpisywanie umowy

Po wybraniu ekipy remontowej, koniecznie omów z nią wszystkie szczegóły. Najlepiej będzie, jeśli podpiszecie stosowną umowę, w której określony zostanie dokładny zakres prac, koszt, a także termin wykonania zlecenia.

Kupno mieszkania wiąże się z koniecznością jego wykończenia lub wyremontowania. Koszt takich prac należy przewidzieć w miarę szybko, aby zgromadzić odpowiednie środki lub zaciągnąć kredyt. Aby dowiedzieć się więcej na temat budowania dobrej historii kredytowej, przeczytaj ten artykuł: http://nf.pl/manager/jak-zbudowac-dobra-historie-kredytowa-w-bik,,56949,158.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*