Jaki wybrać beton na fundament?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 5 kwietnia 2018

Jednym z najważniejszych etapów budowy domu jest oczywiście budowa jego fundamentów. Dobrze postawione zapewnią mieszkaniu właściwą izolację od gruntu, a także sprawią, że budynek będzie służył jego mieszkańcom dłużej bez kosztownych remontów.

Dziś zajmiemy się kwestią wyboru betonu na fundament. Jak doskonale wiemy, jego rodzajów jest na rynku całkiem sporo, który zatem będzie najlepszy dla postawienia fundamentu?

Fundament spełnia bardzo istotną rolę

Podstawowym zadaniem fundamentów jest unoszenie ciężaru całej konstrukcji. Aby ograniczyć odkształcenie betonu, gruntu, a tym samym również osiadanie całego budynku, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju betonu. Typ betonu, jaki należy wybrać do wykonania konkretnych elementów nieruchomości, ustala konstruktor. Jeśli nie znajduje się on na budowie, można zlecić wykonanie próbek, które upewnią nas, że budowlańcy do skonstruowania fundamentów użyli odpowiedniego materiału.

Jaki beton wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Pryncypialną cechą, na jaką koniecznie musimy zwrócić uwagę przy wyborze betonu jest jego wytrzymałość na ściskanie. Określa się ją parametrem literowo-cyfrowym. Kolejną kwestią jest klasa konsystencji. Oznacza się ją literą S i cyfrą. Im liczba jest wyższa, tym mieszanka jest bardziej płynna. Ostatnim parametrem istotnym przy wyborze betonu odpowiedniego dla fundamentu będzie klasa ekspozycji. Dzięki niej uzyskamy informacje na temat warunków użytkowania danego typu betonu. Na fundamenty najlepszy jest beton o klasie XC2.

Beton towarowy – najlepszy na fundament?

Beton towarowy jest bardzo popularnym rodzajem betonu. Czemu to zawdzięcza? Przede wszystkim jest trwały, ale zarazem plastyczny. Co więcej, jest materiałem uniwersalnym, który można stosować w różnego rodzaju budownictwie. Beton towarowy umożliwia stworzenie praktycznie każdego rodzaju konstrukcji (w dowolnym kształcie), co czyni go idealnym materiałem na budowę fundamentów.

Jednak rodzajów betonu towarowego jest całkiem sporo, dlatego niezbędne jest zwrócenie uwagi na parametry opisane już przez nas w poprzednim akapicie. W przypadku budowy fundamentów, gdzie obciążenia materiału będą znaczne, konieczne jest wykorzystanie od B15 do B25. Ta ostatnia sprawdzi się w miejscach, które są szczególnie narażone na obciążenia. Przy budowie fundamentów bardzo korzystną cechą wybranego przez nas materiału będzie jego wodoodporność. Dzięki tej właściwości unikniemy problemów związanych z zawilgoceniem ścian, a w późniejszym etapie również grzybów i pleśni, które mogą skutkować osłabieniem zdrowia domowników.

Beton towarowy – cena

Ceny nie są stałe i ulegają zmianom. Aby artykuł miał ponadczasowy charakter, najlepiej sprawdzić aktualne ceny betonu towarowego na stronie polskiego producenta Betoniarni Kaczmarek pod adresem – www.betoniarniakaczmarek.pl/produkty/beton-towarowy/

Postaw na jakość

Niezależnie od tego, jaki rodzaj betonu wybierzemy i jaki określony przez konstruktora przy planowaniu prac, konieczne jest zadbanie o to, aby pochodził on z wiarygodnego źródła. Nawet najlepiej dobrany pod względem parametrów materiał nie będzie dobrze się sprawował, jeśli będzie zwyczajnie słabej jakości. Niezwykle istotne jest zatem zadbanie, aby beton, który wybieramy posiadał niezbędne certyfikaty i odznaczał się wysoką jakością.

Artykuł opracowany przez
Betoniarnia Kaczmarek
www.betoniarniakaczmarek.pl

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*