Jakie korzyści daje inteligentne sterowanie w domu?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 4 czerwca 2018

Inteligentny dom jeszcze do niedawna znajdował się w sferach marzeń. Obecnie, dzięki zdobyczom współczesnej technologii, powoli staje się rzeczywistością, a z upływem czasu z pewnością zagości w domu u każdego z nas, ponieważ przynosi ogromne korzyści wszystkim domownikom.

Sterowanie oświetleniem

System inteligentnego domu pozwala na zapalanie i gaszenie światła nie tylko bez konieczności wstawania z kanapy, ale również w przypadku, kiedy znajdujemy się poza domem. Dzięki niemu można też decydować o barwie i natężeniu oświetlenia w całym domu, a także programować barwne sceny świetlne, czy harmonogramy czasowe. Na przykład, kiedy wracamy do domu o zmroku, światło może zapalić się samo i przywitać nas ciepłą barwą.

Rolety, bramy i okna dachowe

Za pomocą pilota lub odpowiedniej aplikacji w smartfonie można podnosić i opuszczać rolety w oknach, nawet o konkretnej godzinie. Istnieje więc możliwość zaprogramowania systemu tak, aby np. budziło nas światło słoneczne. W inteligentnym domu sterowanie bramami wjazdowymi, garażowymi, czy oknami również nie stanowi żadnego problemu.

Inteligentne ogrzewanie

System sterowania bezprzewodowego umożliwia utrzymanie stałej temperatury w mieszkaniu, obniżenie jej lub podniesienie w określonych godzinach. Podczas wyjazdu w okresie zimowym na czas naszej nieobecności można ustawić dużo niższą temperaturę w domu, co pozwoli zaoszczędzić energię. Przy pomocy smartfona można też sterować ogrzewaniem zdalnie, co pozwala na podniesienie temperatury w domu dopiero bezpośrednio przed planowanym powrotem.

Sterowanie domem na odległość

Szczególnie przydatna jest zdalna możliwość kontroli wielu urządzeń nie tylko za pomocą przycisków i pilotów, ale również smatfonów, czy tabletów. Można na przykład, przed wyjściem z pracy, włączyć piekarnik z pieczenią, ogrzewanie, klimatyzację, czy elektryczny kominek. Dzięki łączności bezprzewodowej otrzymujemy szybką informację o stanie urządzeń i instalacji w całym domu. Istotne jest również to, że wszystkie czujniki i sterowniki pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu działanie całego systemu jest dużo prostsze, a ewentualna awaria jednego z elementów nie zawiesza działania całej automatyki. Więcej informacji na temat systemów inteligentnego domu można znaleźć na stronie zamel.pl.

Korzyści

Inteligentny dom to przede wszystkim duża wygoda i komfort dla jego mieszkańców. System zdalnego zarządzania domem pozwala bowiem kontrolować i sterować pracą praktycznie każdego urządzenia. Można go zaprogramować tak, aby cyklicznie wykonywał określone funkcje, zgodnie z naszymi upodobaniami. Optymalne sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem pozwala zaoszczędzić energię i przynosi wymierne korzyści finansowe. Zdalne sterowanie wieloma urządzeniami, w szczególności ogrzewaniem i sprzętem AGD pozwala również na znaczną oszczędność czasu. System zapewnia ponadto bezpieczeństwo. Odpowiednie czujniki i sterowniki pozwalają wykryć ulatnianie się gazu, czy tlenku węgla, wyciek wody, a nawet nie domknięte drzwi i okna. Zdalnie, za pomocą urządzeń mobilnych, można w każdej chwili sprawdzić, czy w domu nie dzieje się coś niedobrego, a ponadto sterować domową instalacją. Strona e-sklep.zamel.pl umożliwia zapoznanie się z wieloma zaletami płynącymi z posiadania systemu inteligentnego domu.

Zdalne systemy sterowania domem zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ zapewniają nie tylko komfort życia, ale również dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Warto zainwestować w nowoczesny, inteligentny dom, by móc w pełni cieszyć się życiem.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*