Jakie meble do warsztatu wybrać?

fot. Daniel Mee / CC BY 2.0 / Flickr.com

Artykuł sponsorowany, 17 kwietnia 2020

Zorganizuj swój warsztat w taki sposób, by był jak najbardziej przestronny i ergonomiczny. Wstaw do niego praktyczne meble warsztatowe, które ułatwią Ci pracę, a także pozwolą mieć wszystkie narzędzia pod ręką.

Stoły warsztatowe

Stół warsztatowy musi gwarantować komfort, precyzję i bezpieczeństwo pracy. Dlatego ważne jest, abyś wyposażył swój warsztat w możliwie jak najbardziej praktyczny mebel. Stoły warsztatowe posiadają bardzo wiele praktycznych rozwiązań, takich jak:

  • regulowana wysokość nóg,
  • uchwyty, ograniczniki i prowadnice,
  • płytę roboczą dostosowaną do pracy z różnymi elektronarzędziami,
  • podnośniki do ciężkich płyt,
  • wiele innych praktycznych funkcji.

Stół warsztatowy powinien również składać się w celu łatwiejszego przechowywania w momencie, kiedy nie jest używany do pracy. Równie ważne są zintegrowane kółka, które zwiększają mobilność stołu, nierzadko ważącego sporo.

Zobacz stoły warsztatowe w ofercie sklepu Emast.pl: https://emast.pl/narzedzia/meble-warsztatowe/stoly-warsztatowe

Kobyłki

Kobyłki to konstrukcje, które pełnią funkcję nóg stołu. Umożliwiają ustawienie na nich dowolnego blatu roboczego, przystosowanego do pracy z różnymi elektronarzędziami. Jest to bardzo praktyczne i uniwersalne rozwiązanie.

Ścianki na narzędzia

Ścianki na narzędzia pozwolą Ci trzymać wszystkie niezbędne przyrządy w ustalonym przez Ciebie porządku. Dzięki temu nie zmarnujesz ani chwili więcej na przeszukiwania całego warsztatu, by znaleźć to jedno narzędzie, które akurat potrzebujesz. Przy wyborze ścianki na narzędzia zwróć uwagę na to, by jej konstrukcja była solidna i wytrzymała, dzięki czemu utrzyma cięższe narzędzia oraz kuwety z wkrętami, śrubami, nakrętkami itp.

Ścianki na narzędzia bez problemu powiesisz na ścianie w swoim warsztacie lub garażu. Najbardziej ergonomiczne modele posiadają:

  • uchwyty do kuwet oraz kuwety,
  • półki na wiertła lub frezy,
  • wieszaki na klucze płaskie,
  • uniwersalne, zamykane uchwyty na narzędzia,
  • różnej wielkości haczyki.

Niektóre modele ścianek posiadają magnetyczne mocowania kuwet oraz innych elementów utrzymujących narzędzia.

Zobacz ścianki na narzędzia w ofercie sklepu Emast.pl: https://emast.pl/narzedzia/meble-warsztatowe/scianki-na-narzedzia

Szafki narzędziowe

Idealnym sposobem przechowywania narzędzi są szafki narzędziowe. Zwykle podzielone na kilka szuflad o różnej wysokości. Szuflady wytrzymują nawet 25-35 kilogramów nacisku, dlatego z powodzeniem możesz trzymać w zasadzie wszystkie narzędzia. Zintegrowane kółka ułatwiają transport szafek w pobliże każdego stanowiska pracy. Tego typu szafki na górze wykończone są roboczym blatem, na którym możesz wykonywać różne prace naprawcze lub montażowe. Wielu producentów oferuje szafki narzędziowe z pełnym wyposażeniem. Właściciele warsztatów motoryzacyjnych mogą pomyśleć o szafkach z miękkimi odbojnikami na rogach, które zapobiegają uszkodzeniom karoserii pojazdów.

Zobacz szafki narzędziowe w ofercie sklepu Emast.pl: https://emast.pl/narzedzia/narzedzia-motoryzacyjne/szafki-narzedziowe

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*