Jakie obrazy przynoszą szczęście? | PolakBuduje.pl

Jakie obrazy przynoszą szczęście?

fot. pxhere.com

Artykuł sponsorowany, 16 lipca 2019

Obrazy wiszące na ścianach pomieszczeń, w których żyjemy pełnią nie tylko funkcję dekoracji, czy też sentymentalnych pamiątek. W znaczący sposób potrafią również wpływać na nastrój ludzi, którzy spędzają czas w ich towarzystwie.

Znane są zarówno opowieści o obrazach, w obecności których ludzie czują się nieswojo, jak i takich, które wprowadzają uczucie harmonii i spokoju. Właśnie tego rodzaju obrazy można znaleźć w ofercie Świata Obrazów, w której każdy znajdzie coś dla siebie, a być może nawet uda się odnaleźć obraz, który przyniesie szczęście i wprowadzi radość do domu, w którym zawiśnie.

Obrazy abstrakcyjne i martwe natury

Nie od dzisiaj wiadomo, że obrazy przedstawiające martwe natury sprowadzają spokój na patrzące na nie osoby i pozytywną energię na użytkowników przestrzeni, w której zawisną. Tego rodzaju kompozycje, czasami bardzo starannie przemyślane kojarzą się z równowagą i pozwalają na kontemplację znajdujących się na nich obiektów. Bardzo podobnie działają na nas obrazy przedstawiające to, co stanowi dla nas wartość, czy wyraża nasze zainteresowania. Dobrym pomysłem jest powieszenie w pomieszczeniach, w których spędza się dużo czasu obrazów, których tematyka w jak największym stopniu budzi pozytywne skojarzenia i pozwala na skoncentrowanie się na tym, co przyjemne i dające poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.

Bardzo pozytywnie działają również obrazy przedstawiające wyobrażenia zupełnie abstrakcyjnie. Obecność w używanej przestrzeni abstrakcyjnych wzorów, które nie przedstawiają niczego konkretnego pozwala na mentalne oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się w świat wyobraźni, z którego pochodzą dobre idee i pomysły, które potrafią odmieniać życie na lepsze. Decydując się na abstrakcje, warto pomyśleć o swoich ulubionych kolorach i ich wpływie na nastrój. Do sypialni poleca się na przykład obrazy w kolorach stonowanych i spokojnych, dzięki którym można się zrelaksować. Do przestrzeni, które zarezerwowane są do pracy świetnie nadają się obrazy poprawiające nastrój i pobudzające do działania.

Obrazy przedstawiające mapy

Doskonałym pomysłem mogą okazać się obrazy przedstawiające mapy. Wielu osobom już samo patrzenie na różnego rodzaju mapy i plany sprawia ogromną satysfakcję. Przywodzą one na myśl pozytywne skojarzenia z uporządkowaniem i bezpieczeństwem, a także są świetną pożywką dla fantazji i kreatywności. Obrazy przedstawiające mapy świetnie sprawdzą się w przestrzeniach przeznaczonych do pracy twórczej, gdzie dodadzą pozytywnej energii i być może przyniosą powodzenie w działaniach.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*