Jakiego fachowca zatrudnić do wykończenia wnętrz?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 1 stycznia 2018

Przeprowadzenie zaplanowanego wcześniej remontu z osiągnięciem zakładanych rezultatów oraz pełnym zadowoleniem z finalnego efektu prac remontowo-budowlanych wymaga kumulatywnego spełnienia kilku warunków. Poza takimi oczywistościami jak przygotowanie odpowiadającego nam projektu prac, wybranie materiałów budowlanych i elementów dekoracyjnych, równie ważne pozostaje powierzenie przeprowadzenia remontu fachowcowi (grupie fachowców), którzy specjalizują się w wykończeniach wnętrz.

Nawet najlepszy projekt, przy wykonaniu którego użyte zostaną najwyższej jakości surowce i materiały, nie będzie bowiem odpowiadał naszym oczekiwaniom jeżeli zostanie wykonany w sposób niechlujny lub urągający zasadom sztuki budowlanej. Poza aspektem czysto wizualnym, nabiera to znaczenia o tyle, o ile weźmie się pod uwagę, że nieprawidłowe wykonanie poszczególnych etapów robót skutkować może w przyszłości koniecznością przeprowadzenia prac poprawkowych, których dodatkowe koszty ponosić będziemy musieli we własnym zakresie.

W jaki sposób można uniknąć tego rodzaju ryzyk? Jakiego fachowca zatrudnić do wykończenia wnętrz? Wybierając odpowiednią ekipę budowlaną warto kierować się kilkoma wskazówkami, które zminimalizują ryzyko zatrudnienia fachowców, którzy nie wykonają w sposób prawidłowy powierzonych im zadań.

Pierwszą i podstawową kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze fachowca do wykończenia wnętrz, są posiadane przez niego umiejętności oraz doświadczenie zawodowe. Warto wybierać takie podmioty, które mają ugruntowaną pozycję na rynku usług budowlanych oraz świadczą swoje usługi przez dłuższy czas. Przydatnym dla oceny kompetencji poszczególnych oferentów będzie też to, czy posiadają atesty wystawiane przez niektórych producentów materiałów budowlanych oraz czy współpracują z tymi firmami lub większymi deweloperami i inwestorami jako wykonawcy prac w ramach większych przedsięwzięć budowlanych. Z jednej strony da to nam gwarancję tego, że są oni cenieni na rynku usług budowlanych. Z drugiej natomiast – pozwoli zagwarantować, że na co dzień mają kontakt z praktyką oraz zaznajamiają się z aktualnymi trendami oraz nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi przy wykończeniach wnętrz.

Kolejną rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, są opinie, jakie wystawiają danemu wykonawcy jego poprzedni klienci. Nic nie powie nam więcej o danym oferencie niż zadowolenie osób, dla których wykonywał już określone prace budowlane. Jeżeli nasz kontrahent dysponuje bogatym portfolio oraz świadczył swoje usługi na rzecz wielu osób fizycznych, które polecają go swoim znajomym, możemy założyć, że wykonuje od powierzone mu prace w sposób sumienny i terminowy, przestrzegając przy tym wymogów sztuki budowlanej. Jeżeli jednak nadal mamy wątpliwości do co wyboru odpowiedniego fachowca do wykończenia wnętrz, warto umówić się z poszczególnymi oferentami na spotkanie w miejscu, w którym mają zostać przeprowadzone prace remontowe oraz omówić osobiście zakres i sposób przeprowadzenia prac. Z samej tylko rozmowy także będziemy mogli wywnioskować, czy nasz kontrahent zna się na świadczonym fachu oraz posiada koncepcję na wykonanie powierzonego mu dzieła.

Polecamy wykończenia wnętrz Dekorfliz

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

9 komentarzy

 1. Fachowiec swoją drogą, a odpowiednie zaplecze wyposażenia tzn. materiałów dekoracyjnych i ogółem wnętrzarskich to już zupełnie inna para kaloszy. Dobór właściwych elementów często sprawia niemałe trudności nie tylko z uwagi na niską dostępność pożądanych egzemplarzy, ale głównie z powodu braku czasu na żmudne przeklikiwanie się przez oferty kolejnych sklepów.

  Dodaj odpowiedź
  • Polecam zdecydowanie współpracę z firmą Perfect Construction. Wszystko regulują w terminie i zachowują się z obowiązującymi standardami europejskimi.

   Dodaj odpowiedź
  • Polecam Perfect Construction, mało jest takich fachowców którzy pilnują terminów i są uczciwi finansowo. Porządna firma!

   Dodaj odpowiedź
 2. Super wpis. Ja w trakcie remontu miałam super pomoc. Jestem kobietą i nie znam się na remontach. Pan Jarek, doradzał mi na jakich materiałach możemy oszczędzić a na których lepiej tego nie robić. Dodatkowo jak mało który fachowiec, zniżki które miał w hurtowniach, były dla mnie. Choć wiem, że większość fachowców bierze je dla siebie. Zawsze będę go polecać jako człowieka i fachowca.

  Dodaj odpowiedź
 3. Polecam zarówno jako miejsce pracy jak i dewelopera firmę Kalter. Sama kupiłam od nich mieszkanie. Wykończenie dobre, nowoczesne i wyższy standard. Współpraca przebiegła bardzo pozytywnie.

  Dodaj odpowiedź
 4. Firma zdecydowanie warta polecenia. Wykończenie na najwyższym poziomie. Nie było żadnych problemów, polecam !

  Dodaj odpowiedź
 5. Wzorowo wypełniają wszystkie powierzone im obowiązki dotyczące kupna mieszkania. Dobrze zajmują się klientem i pilnują wszystkiego !

  Dodaj odpowiedź
 6. Firma Perfect Construction tylko i wyłącznie. Dba o swoich klientów i o to, aby inwestycje szybko były realizowane

  Dodaj odpowiedź
 7. Co do Perfect Construction.. Mają dużo fajnych, ciekawych projektów. Widać że wzrost jest bardzo widoczny. Co do pracy się nie wypowiem, ale z perspektywy klienta nie mam żadnych zastrzeżeń.

  Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*