Konserwacja i renowacja dachu

fot. durodach.pl

Artykuł sponsorowany, 17 czerwca 2019

Lato to idealny czas na dokonanie większych napraw w pokryciu dachowym oraz jego konstrukcji. To też świetny moment na różnego rodzaju prace konserwacyjne, dzięki która w przyszłości można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Poważna naprawa dachu to bowiem wydatek, którego boi się chyba każdy właściciel czy zarządca budynku.

Konserwacja dachu

Dlaczego tak ważna jest konserwacja dachu? To proste – nawet materiały stosowane do wykonania pokrycia dachowego, które mają kilkadziesiąt lat gwarancji od producenta, podlegają cały czas procesom niszczenia i korozji. Dachy są przecież narażone na różne warunki atmosferyczne, która uszkadzają nawet najdroższą dachówkę czy blachodachówkę. Prace konserwacyjne nie tylko odświeżają sam wygląd dachu, który po latach pokrywa się nalotem i traci swój piękny intensywny kolor. Pomagają one również wykryć drobne uszkodzenia, które czasami wymagają jedynie małych poprawek czy wymiany kilku elementów. To zatem zabezpieczenie przed tym, by renowacja dachu – https://durodach.pl/wskazowki/uszczelnianie-remont-naprawa-zabezpieczenie-renowacja-dachu-z-papy/ w przyszłości nie była naprawdę kosztownym wydatkiem.

Renowacje dachów

W przypadku budynków o naprawdę bogatej historii, renowacja dachu musi być jednak znacznie bardziej gruntowna. Najczęściej mowa tutaj nie tylko o wymianie większych części pokrycia dachowego, ale też o pracach nad samą konstrukcją dachu, która z biegiem czasu mogła ulec zniszczeniu. Elementy konstrukcyjne dachu wykonane są przecież z drewna, które pod wpływem wody z przeciekających pokryć mogą gnić. Często renowacja dachu to zatem również wymiana poszczególnych elementów konstrukcyjnych, do których należą między innymi krokwie, jętki dachowe, belki, miecz czy płatew. Tego typu prace nad renowacją dachu wymagają oczywiście wynajęcia odpowiednich specjalistów, którzy są w stanie wymienić poszczególne elementy bez rozbierania całej konstrukcji i budowania jej na nowo. Warto pamiętać zatem o tym, że często skomplikowane prace renowacyjne nie musiałyby się odbywać, gdyby wcześniej zadbano o regularną konserwację dachu, przeprowadzaną raz na kilka lat.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*