Kwadratowe rynny – nowoczesne, modne i funkcjonalne

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 25 maja 2016

rynny kwadratowe

Proste, geometryczne bryły stają się wyraźnym trendem w budownictwie. Takie nowoczesne projekty domów jednorodzinnych i lokali użytkowych wymagają równie oryginalnych detali. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać rynny o profilu kwadratowy.

W biurach projektowych znajdziemy coraz więcej przykładów nowych trendów w budownictwie. Cechy architektury nowoczesnego budynku to minimalizm, geometria i industrializm. Widać to zarówno w przypadku domów jednorodzinnych i budownictwa mieszkalnego, jak i wśród projektów lokali użytkowych. Skandynawski styl domów wiąże się także z zasadami energooszczędności i budownictwa pasywnego. Proste bryły w niskiej zabudowie, oparte na planie kwadratu i prostokąta bez załamań i narożników ograniczają zjawisko tzw. mostków termicznych.

Co zrobić, by taki budynek nie był nudny i toporny?

Przede wszystkim projektuje się duże przeszklenia: okna oraz szerokie drzwi balkonowe mogą zajmować nawet większą powierzchnię ściany (od strony południowej). Urozmaiceniem budynku mogą być oryginalne pomysły na elewacje oraz kontrastowe zestawienia materiałów oraz kolorów. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie innowacyjnych produktów: pokrycia dachowego, stolarki okiennej, oświetlenia czy właśnie rynien oraz podbitki dachowej.

Nowoczesność do kwadratu

Aby podkreślić nowoczesny charakter inwestycji lub nadać nowy wygląd klasycznemu budynkowi, warto zdecydować się na system rynnowy Galeco STAL2. Orynnowanie polskiego producenta to jedyny na rynku tak funkcjonalny system z rynną i rurą spustową o profilu kwadratowym. Elementy orynnowania zostały wykonane w oparciu o sprawdzone rozwiązania i wytrzymałą stal znane z systemu rynnowego Galeco STAL. Rynna składa się ze stalowego rdzenia o grubości 0,6 mm i jest pokryta warstwami ochronnymi zabezpieczającymi przed korozją i szkodliwym działaniem środowiska. Kwadratowy profil rynny to nie tylko oryginalny kształt, ale i skuteczne odprowadzanie wody opadowej. Wymiary rynny to 125/80 mm, co daje 100 cm kw. aktywnej powierzchni odprowadzającej deszczówkę.

Funkcjonalność i estetyka

System rynnowy Galeco STAL2 zawiera wszystkie elementy potrzebne do łatwego montażu oraz skutecznego odprowadzania wody opadowej. Innowacyjnym produktem są haki doczołowe, które w swojej dolnej części posiadają specjalne zamki zatrzaskowe. W prosty i szybki sposób można do nich dołączyć tzw. maskownicę podsufitkową. Jest to charakterystyczna obróbka blacharska, która po wpięciu do haków doczołowych pozwala estetycznie zakamuflować cały poziom rynnowy. Dzięki temu rozwiązaniu nie są widoczne elementy montażu: haki, łączniki, odpływ itp. Maskownica z kolei pozwala na łatwe wykończenie okapu dachu. Okap to wystająca poza obrys budynku część połaci dachu, którą można estetycznie zabudować panelami podsufitki dachowej z systemu Galeco DECOR. Panele podsufitki dachowej wystarczy wsunąć w dolną część maskownicy, która została wyprofilowana na kształt listwy montażowej typu”J”. Zintegrowane elementy systemu rynny kwadratowej oraz podsufitki dachowej to nowa jakość w budownictwie. W ten sposób można wykonać spójną i estetyczną zabudowę krawędzi dachu.

Teraz to Ty decydujesz o wyglądzie swojego orynnowania!

Oferta firmy Galeco została wzbogacona w nowy produkt, który daje inwestorom i architektom jeszcze więcej możliwości. Do tej pory w systemie rynny kwadratowej były dostępne hak doczołowy z zamkiem na maskownicę podsufitkową oraz płaski hak nakrokwiowy jako alternatywny sposób montażu bezpośrednio do krokwi. Od niedawna można zdecydować się na płaski hak doczołowy przeznaczony dla rynny o profilu kwadratowym. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrezygnować z zakładania obróbki blacharskiej. Płaskie haki montowane do deski czołowej dachu wyglądają bardziej korzystnie niż haki z zamkami bez maskownicy. W takim przypadku elementy podsufitki dachowej zakłada się według standardowej instrukcji montażu.

Gładko wykończony okap dachu z podbitką i zasłoniętą przednią częścią rynny lub rynna kwadratowa zamontowana tradycyjnym sposobem. Z nowymi funkcjonalnościami systemów Galeco dopasujesz orynnowanie do Twojego projektu domu.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*