Meble do salonu: must-know oraz must-have

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 11 maja 2018

Salon, pokój dzienny, a często także jadalna – miejsce zarazem użytkowe i reprezentacyjne, w którym spożywamy posiłki (jeśli nie na co dzień, to przynajmniej w dni świąteczne), przyjmujemy gości, pracujemy, relaksujemy się przed telewizorem lub spędzamy czas wspólnie z rodziną.

Tak wiele funkcji pełnionych przez jeden tylko pokój to wyzwanie dla aranżacji, gdyż aby w salon był w pełni funkcjonalny, kupując meble do salonu nie można zapomnieć o żadnej z powyższych ról. Dla ułatwienia prezentujemy krótki poradnik, z którym planowanie wystroju będzie dziecinną igraszką, a każdy element, od ławy po szafkę RTV, znajdzie swoje miejsce.

Dobry plan to podstawa

Staranne rozplanowanie salonu jest zwłaszcza istotne w przypadkach, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń, ale i dużym salonom nie zaszkodzi wcześniejsze zrobienie projektu. Jeśli meblowanie salonu rozpoczniemy od ustalenia, gdzie docelowo będą znajdowały się poszczególne meble, cała reszta pójdzie już o wiele szybciej i łatwiej. To także dobry moment na przemyślenie, jak wiele z całej masy możliwych funkcji będzie pełnić nasze pomieszczenie. Być może sąsiedni pokój idealnie nada się na salę telewizyjną lub biuro, dzięki czemu pewne meble nie będą potrzebne w salonie? A może dysponowanie przestronną i elegancką kuchnią z aneksem jadalnym niweluje konieczność wstawiania stołu do salonu? Szykując plan, skupiajmy się na najistotniejszych rzeczach: wygodny narożnik, praktyczna meblościanka, stolik RTV, stół i krzesła, jeśli nie posiadamy osobnej jadali. Miejsca dla mniej istotne elementy wystroju szukajmy w drugiej kolejności.

Szafki, stoliki, meblościanki

Obecnie telewizory znajdują się we wszystkich salonach. Nic dziwnego, że nowsze modele meblościanek przewidują specjalne miejsce na TV. Wygodnym rozwiązaniem, dającym jednocześnie możliwość idealnego dopasowania mebli do pomieszczenia, jest zakup meblościanki modułowej, w skład której wchodzi zwykle kilka półek, komoda oraz stolik RTV. Poszczególne części zestawu można dowolnie przestawiać, zsuwać oraz rozsuwać, dzięki czemu zmieścimy cały komplet w małym saloniku lub sprytnie zagospodarujemy przestrzeń w przestronnym pokoju dziennym. Szafka na multimedia przyda się, nawet jeśli wybór padł na wiszący telewizor, gdyż z jej pomocą łatwo ukryjemy dekoder, router, kable czy inne akcesoria do telewizora (https://www.wikimeble.pl/STOLIKI_RTV).

Meble do salonu nie mają łatwo – muszą wytrzymać ciągłe użytkowanie oraz dźwigać prawdziwe ciężary. Stół, wypoczynek oraz stolik pod telewizor powinny wyróżniać się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na zarysowania, i to na te cechy przede wszystkim powinniśmy

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*