Najlepsze materiały do stosowania w fazie wykończenia kuchni | PolakBuduje.pl

Najlepsze materiały do stosowania w fazie wykończenia kuchni

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 23 września 2016

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdy z domowników spędza dużo czasu. Ze względu na przechowywaną tam żywność należy dołożyć wszelkich starań, aby zastosowane materiały były łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, muszą być one wytrzymałe i gwarantować dobrą termoizolację. Trendy dotyczące wystroju kuchni od wielu lat ulegają zmianie. Projektanci jednak zawsze zwracają szczególną uwagą na wysoką funkcjonalność stosowanych materiałów.

Właściwa podłoga

Zdecydowanie najlepszym rodzajem podłogi będą płytki. Są one bardzo łatwe w czyszczeniu, co pozwoli nam wyeliminować ryzyko pozostania trwałych zabrudzeń. Obecnie modne są płytki o jak największym rozmiarze. Powiększają optycznie pomieszczenie, co zadowoli zwłaszcza tych, którzy mieszkają w bloku i korzystają z kuchni o niewielkich rozmiarach. Ponadto im większe będą płytki, tym mniej fug, których czyszczenie jest trudne i czasochłonne. Kolejną zaletą tego rodzaju podłogi jest wysoka odporność na wilgoć. Zapobiegniemy więc negatywnemu oddziaływaniu tworzącej się podczas gotowania pary. Mniej polecanym materiałem są natomiast drewniane panele. Produkt jest łatwy w układaniu i pięknie wygląda, ale zdecydowanie nie nadaje się do kuchni. Z upływem czasu panele mogą się rozchodzić czy pękać, w dodatku nie wszystkie zabrudzenia można z nich łatwo usunąć.

Zabezpieczenie przed zabrudzeniami

Kolejną istotną kwestią jest powierzchnia ściany znajdująca się pomiędzy blatami kuchennymi a wiszącymi pod sufitem szafkami. To obszar najbardziej narażony na zabrudzenie podczas przygotowywania żywności. Ma on też częsty kontakt z parą i wilgocią. Również w tym przypadku doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne. Projektanci jednak proponują nowe ciekawe rozwiązanie – obecnie możemy zdecydować się na szklane panele. Ich gładka powierzchnia i brak łączeń sprawiają, że produkt jest prosty w czyszczeniu. Dużą zaletą jest fakt, że użytkownik może sam zadecydować o zastosowanym na panelu wzorze i dopasować go do wystroju kuchni. Grafika przedstawiająca półmisek owoców, utrzymana w ciepłych barwach czy kosz kwiatów sprawią, że kuchnia nabierze przyjemnego i unikatowego charakteru.

Odpowiednio dopasowane meble

Meble do kuchni powinny być jak najbardziej pojemne i dostosowane do potrzeb użytkownika. Nie sposób zaprojektować szafek i blatów, których rozmiary będą odpowiednie do każdej kuchni. Pomieszczenia charakteryzują się różnymi wymiarami, a właściciele aranżują je na różne sposoby. Jeśli zakupimy dużą, dwudrzwiową lodówkę i ustawimy przy oknie szeroki stół, zakupione przez nas meble muszą zostać odpowiednio rozmieszczone, tak by dobrze wykorzystać przestrzeń. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanej przez Verlani usługi, jaką jest projektowanie mebli na zamówienie. Dzięki niej będziemy w stanie otrzymać meble, które będą funkcjonalne i które zapewnią estetyczny wygląd kuchni.

Właściwe fronty

Fronty mebli powinny być dostosowane do ogólnego wystroju kuchni. Obecnie mamy coraz większe pole manewru i możliwość wyboru spośród ogromnej liczby wzorów i kolorów. Możemy decydować się na fronty lakierowane, aluminiowe czy oferowane przez Verlani fronty szklane. Jeśli nasza kuchnia to przytulne pomieszczenie utrzymane w ciepłych barwach, ozdobione warkoczami czosnku, doskonale sprawdzą się fronty wykonane z drewna. W przypadku nowoczesnego wystroju lepiej będzie wybrać błyszczące, metaliczne materiały.

Pięknie urządzona kuchnia sprawia, że jej użytkowanie jest bardzo przyjemne, a w pomieszczeniu możemy nawet przyjmować gości. Pamiętajmy, że meble i ozdobniki to ważna kwestia, ale najistotniejsza jest czystość i estetyka.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*