Nie wierz we wszystko, co usłyszysz o cegle – czyli 4 mity o elewacji z cegły

Skąd się biorą mity, nawet te związane z tak prozaicznymi sprawami, jak materiały budowlane? Z niewiedzy, ciągłego powtarzania błędnych przekonań, braku doświadczenia oraz lenistwa. Wystarczy kilka minut poszukiwań informacji w internecie, aby obalić każdy z poniższych mitów na temat elewacji z cegły. Które z nich pojawiają się najczęściej? O tym opowiedzą eksperci z lode.pl.

1. Cegła jest niemodna

Może uznamy na wyrost, ale od kiedy człowiek zaczął stosować elewację z cegły, to nie było takiego momentu w historii, kiedy wyszłaby ona z mody. Jej wygląd może niektórym odpowiadać, innym nie, jednak na pewno nie można powiedzieć, by cegła nie pasowała do ogólnie panujących trendów. Świetnie sprawdza się zarówno przy wykończeniu tradycyjnych, jak i nowoczesnych domów. Dzięki niej można połączyć na pozór sprzeczne style, co sprawia, że zawsze będzie wykorzystywana w architekturze.

2. Elewacja z cegły jest zbyt droga

Jeśli chcemy, aby nasz dom przetrwał w nienaruszonym stanie przez wiele lat, to musimy zdawać sobie sprawę z ceny materiałów budowlanych. Elewacja z cegły może stanowić spory wydatek, jednak w ogólnym rozrachunku i spojrzeniu przyszłościowym zauważymy, że jest to znacznie bardziej ekonomiczna opcja niż chociażby tynk czy drewno, które trzeba odpowiednio impregnować, a po pewnym czasie odnawiać.

3. Cegła nie sprawdza się w miastach

Od pewnego czasu można odnotować w Polsce pozytywny trend, w którym to zwraca się większą uwagę na połączenia materiałów wykorzystywanych w przestrzeni publicznej. Swoje miejsce na tej liście znalazła również cegła, która coraz częściej gości w planach urbanistycznych. Mity na temat elewacji z cegły w miastach nie są prawdziwe, więc nie musimy się obawiać tego, że nasz rustykalny dom będzie znacząco obiegał od przyjętych standardów.

4. Trudno znaleźć porządną cegłę

Mówi się, że w każdym micie jest ziarenko prawdy. Tu znowu powracamy do kwestii ceny. Jeśli mamy ograniczony budżet i wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na materiały wysokiej jakości, to wtedy lepiej jest jednak poszukać alternatywy dla elewacji z cegły. Zanim zdecydujemy się na wykupienie całego magazynu porozmawiajmy z dostawcą i sprawdźmy kilka cegieł.

Patron artykułu:
lode logo

Wydawca: Redakcja
Data: 21 sierpnia 2017

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*