Niezbędny sprzęt podczas prac elewacyjnych | PolakBuduje.pl

Niezbędny sprzęt podczas prac elewacyjnych

fot. unsplash.com

Artykuł sponsorowany, 8 maja 2019

Pięknie wykonane tynki są ozdobą każdego domu czy też bloku. Duże znaczenie ma również ocieplanie, dzięki któremu można znacząco oszczędzić na ogrzewaniu. Wszystkie te czynności wpisują się w prace elewacyjne. Wymagają one zastosowania odpowiedniego sprzętu, takiego jak rusztowania. Pozwoli to na precyzje i wysoką jakość wykonania niezbędnych prac. Niezależnie czy samodzielnie wykonujesz drobne naprawy czy korzystać z oferty profesjonalistów, warto poznać niezbędny sprzęt, który jest obowiązkowy podczas wszelkich prac elewacyjnych.

Po pierwsze: odzież robocza

Odpowiednia odzież robocza ma zapewnić wygodę, ale również stanowi świetną ochronę. Już na samym początku należy pamiętać o doborze spodni roboczych bądź całego kombinezonu. Gdy temperatura latem jest bardzo wysoka najlepiej sprawdzają się ogrodniczki. Warto tutaj zwrócić uwagę, że odzież robocza dostosowana jest do zmiennych warunków, a ponadto posiada duże kieszenie, gdzie fachowcy mogą np. schować młotek, czy inne drobne akcesoria. Oczywiście warto również pamiętać o zabezpieczeniu głowy. Niezbędne jest noszenie kasku. Również duże znaczenie mają okulary ochronne. Tutaj nie można nie wspomnieć także o rękawicach. Jednak rękawice rękawicom nierówne, dlatego należy wybierać takie, które nie ograniczają ruchów i jednocześnie ich rozmiar pasuje do dłoni. Dopiero tak wyposażony pracownik może rozpocząć prace elewacyjne.

Po drugie: rusztowanie ma znaczenie

Podczas prac elewacyjnych najważniejszą rolę odgrywa niezawodne rusztowanie. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny. Można zdecydować się na specjalne rusztowania elewacyjne od delta-bud.eu. Wszelkiego rodzaju rusztowania ramowe mają zapewnić bezpieczeństwo i ochronę przed upadkiem, a to za sprawą barierek ochronnych. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że rusztowania elewacyjne mogą być bardzo wysokie. Zatem łatwo dopasować je do każdej wysokości budynku. Dobrym wyborem są także rusztowania jezdne, które nie zajmują wiele miejsca i bardzo łatwo można je transportować, a ponadto montaż nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Można także zastosować niezawodne rusztowania mobilne, które wyposażone są w specjalne kółeczka, przez co bardzo szybko można wykonywać pracę nawet na dwóch krańcach elewacji. Jednak trzeba wiedzieć, że tego typu rusztowania nie są zbyt wysokie, dlatego najlepiej sprawdzają się w przypadku wykończenia elewacji domów parterowych.

Po trzecie: drabina

Przy pracach elewacyjnych czasami należy wykonywać drobne poprawki. Wtedy też rozkładanie całego rusztowania zdaje się być zwyczajnie nieopłacalne. W tym przypadku można zastosować drabinę. Jest ona idealna do wszelkich prac pomocniczych. Dobrym wyborem jest na pewno skorzystanie z drabiny przegubowej, która jest idealna do prac przy niższych budynkach. Po rozłożeniu tworzy się podest, co znacząco wpływa na komfort pracy i bezpieczeństwo. Tam, gdzie budynki są wyższe koniecznie należy zastosować wysuwane drabiny teleskopowe, które zapewniają skuteczność prac. Oczywiście warto wiedzieć, że tak naprawdę żadna drabina nigdy nie zastąpi niezawodnych rusztowań. Jednak jest ona niezbędna przy wykonywaniu drobnych poprawek.

Po czwarte: niezbędne sprzęty podczas prac elewacyjnych

Aby rozpocząć prace elewacyjne polegające na tynkowaniu, koniecznie należy odpowiednio przygotować ściany, czyli po prostu je umyć. Bądźmy jednak szczerzy, usuwanie zabrudzeń czy zaschniętych elementów mogłoby być czasochłonne, gdyby wykonywać tę pracę ręcznie. Doskonałym wyborem jest zatem myjka ciśnieniowa, która pozwala szybko i łatwo wyczyścić powierzchnię. Następnie należy zabezpieczyć ściany przed działaniem grzybów, dlatego trzeba stosować środki ochrony. Stąd niezbędnym wyposażeniem jest także opryskiwacz. Podczas wykonywania prac należy też pamiętać, aby zabezpieczyć okna i nie uszkodzić ich szyb, czy ram. Należy stosować taśmy i folie ochronne. Kolejne niezbędne sprzęty to na pewno paca nierdzewna, dzięki której można szybko nałożyć sam tynk. Ponadto niezbędny jest odpowiedni dobór pędzli. Warto również zaopatrzyć się w pistolet, dzięki któremu można wypełnić powstałe ubytki. Duże znaczenie ma również młotek, przewijak, a także skrobak.

Prace elewacyjne wymagają precyzji, ale efekt może być naprawdę świetny. Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma tutaj wybór niezawodnych rusztowań, co pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i największą precyzję prac.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*