Nowoczesna i praktyczna łazienka, czyli prysznic bez brodzika

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 11 kwietnia 2017

Kabina prysznicowa bez brodzika to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich, który już od kilka lat podbija polskie łazienki. Wygląda nowocześnie, jest pozbawiona barier architektonicznych i łatwa w utrzymaniu w czystości. Nic dziwnego, że przy okazji remontu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jak zbudować prysznic bez brodzika i jednocześnie zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Na ratunek brodzik podpłytkowy

Budowa prysznica bezbrodzikowego tylko pozornie może wydawać się skomplikowana. Powodzenie całego przedsięwzięcia tkwi w użyciu prawidłowych materiałów. Aby prace poszły szybko i sprawnie, a efekt finalny zachwycał, warto zastosować tzw. brodzik posadzkowy Steigner. To płyta prysznicowa montowana w podłodze, która zastępuje konieczność wylewania posadzki i jej profilowania. Powierzchnia brodzika już posiada spad ok. 2,5%, co ułatwia spływ wody prosto do odpływu.

Marka Steigner oferuje cztery modele brodzika podpłytkowego, które różnią się ilością warstw wzmacniających i uszczelniających. Każdy z nich jest dostępny w ponad 20 rozmiarach. Jednak na życzenie klienta istnieje możliwość wyprodukowania brodzika o wymaganym kształcie. W zależności od wybranego wariantu płyta prysznicowa posiada już otwór na odpływ liniowy lub punktowy albo jest przystosowana do odpływu ściennego. Sam montaż brodzika podpłytkowego jest łatwy i może być wykonany nawet przez osobę niebędącą fachowcem.

Ładnym i praktycznym wykończeniem kabiny prysznicowej bez brodzika jest próg akrylowy. Ta transparentna listwa uniemożliwia wodzie wylewanie się poza strefę prysznicową. Wraz z dolną uszczelką prysznicową zamontowaną na drzwiach do kabiny zabezpieczy nawet największe szczeliny.

Hydroizolacja łazienki to podstawa

Płytki wybrane, armatura wybrana, aranżacja pomieszczenia gotowa. Jednak aby to, co na zewnątrz było piękne przez lata, należy solidnie zabezpieczyć fundamenty. Hydroizolacja łazienki, a w szczególności strefy kąpielowej, to konieczność. Co wchodzi w jej skład? Przede wszystkim mata uszczelniająca z włókien polietylenowych, która jest odporna na rozdarcia i starzenie się oraz folia w płynie. Najpierw całą powierzchnię pokrywamy płynną folią. Na jeszcze wilgotną powłokę nakładamy matę i lekko dociskamy tak, aby oba materiały połączyły się ze sobą. Newralgiczne miejsca i łączenia  zabezpieczamy taśmą uszczelniającą, narożnikami i mankietami. Po wyschnięciu na całość jeszcze raz nanosimy warstwę folii. Tak przygotowane podłoże przykrywamy płytkami lub mozaiką.

Mata uszczelniająca wraz z folią w płynie stworzą nieprzepuszczalną i wodoodporną powłokę, która uchroni ściany i podłogę przed zalaniem oraz zawilgoceniem. W ten sposób ich powierzchnia będzie sucha, a ryzyko rozwoju grzybów i pleśni znikome. Wykonanie hydroizolacji to jeden z najważniejszych kroków przy remoncie łazienki, o którym należy zawsze pamiętać. Brak warstwy uszczelniającej skróci żywotność materiałów, a w razie awarii rury nie zabezpieczy nas przed zalaniem sąsiada.

Wszystko w jednym miejscu!

W poszukiwaniu materiałów do hydroizolacji łazienki warto odwiedzić sklep internetowy Jumbo Shop. To tutaj znajdziemy takie artykuły jak mata uszczelniająca (dostępna w dwóch rozmiarach i kolorach), taśma uszczelniająca, narożniki i mankiety uszczelniające, folia w płynie, grunt. Wszystkie materiały łączą się ze sobą z łatwością, stanowiąc skuteczną, niezawodną barierę przed wilgocią na lata. W sklepie są także dostępne płyty prysznicowe, progi akrylowe oraz uszczelki do kabiny prysznicowej.

Inwestycja na lata

Sprawdzone materiały od producentów godnych zaufania i ciekawy projekt to przepis na udaną aranżację łazienki. Kabina prysznicowa bez brodzika zdecydowanie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie i nic nie zapowiada, aby to się miało zmienić. Decydując się na remont łazienki, warto przeprowadzić go z głową i z pomysłem, a będziemy zadowoleni przez wiele lat.  

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*