Odzież robocza – niezbędne elementy stroju dla Twoich pracowników

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 27 kwietnia 2018

Skompletowanie zestawu odzieży roboczej dla pracowników, wbrew pozorom, wcale nie jest łatwym zadaniem. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby odzież spełniała wymogi BHP, a także zapewniała wygodę, swobodę ruchów i komfort termiczny podczas pracy. Do tego trzeba wziąć pod uwagę charakterystykę wykonywanego zajęcia i również do niej dobrać odpowiednie elementy odzieży roboczej. Nie oznacza to jednak, że nie można skompletować podstawowego zestawu odzieży roboczej, który może być bazą dla bardziej wyspecjalizowanych zestawów.

Podstawowe elementy odzieży roboczej

Podstawowym elementem każdego zestawu odzieży roboczej zawsze powinny być odpowiednie spodnie. Najlepszym modelem są tak zwane ogrodniczki, czyli spodnie z szelkami. Gdy są zapięte, zawsze pozostają na swoim miejscu i nie trzeba ich w ogóle poprawiać. Dodatkową zaletą takiego fasonu jest fakt, że z przodu pojawia się miejsce na dodatkową i dużą kieszeń, w której można trzymać przybory niezbędne do pracy. Alternatywą mogą być zwykłe spodnie z kieszeniami z boku ud, czyli tak zwane bojówki. Kolejnym elementem jest t-shirt lub inny rodzaj koszulki. Wybór jest duży, może być to przewiewna, bawełniana koszulka, koszulka z elementami odblaskowymi, która podnosi bezpieczeństwo lub koszulka typu polo. Na zwykłą bawełnianą koszulkę lub też na gołe ciało można założyć także bawełnianą koszulę na guziki z długim rękawem – zapewni wygodę i komfort pracy. Jeśli praca przebiega na zewnątrz, warto również pomyśleć o okryciu wierzchnim. Wybierać można różne rodzaje kurtek, również przeciwdeszczowych, polarów lub kamizelek.

Odzież BHP i odzież robocza – wyspecjalizowane elementy garderoby do pracy

Wymienione wyżej elementy odzieży roboczej można uzupełnić lub nawet zastąpić bardziej wyspecjalizowanymi ubraniami do pracy. W skład takiego zestawu można włączyć między innymi robocze bieliznę i skarpetki, które sprawdzą się podczas pracy w bardzo niskich temperaturach. Dla jeszcze lepszej ochrony, zamiast pojedynczych elementów można wybrać gotowe kombinezony. Są nie tylko wygodne, ale również pozwalają łatwiej dbać o czystość, bo cały strój można wyprać na jeden raz. Niektóre kombinezony mogą występować również w wersji przeciwdeszczowej – dzięki nim nawet praca w ulewie będzie w miarę komfortowa. Na tym jednak możliwości się nie kończą, bo wybór odzieży BHP i roboczej jest bardzo szeroki. Ofertę można zobaczyć na przykład na stronie eshop.wurth.pl. Najważniejsze jest, aby strój dostosować do charakterystyki wykonywanego zajęcia – to najlepsza gwarancja nie tylko wygody dla pracowników, ale również efektywności pracy.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*