Redakcja, 6 lutego 2015

Ogrodowe płoty – najciekawsze pomysły

Każdy z nas lubi się cieszyć prywatnością w swym domu oraz w ogrodzie. W chwili, gdy ogródki są coraz mniejsze, a liczba małych, sąsiadujących ze sobą działek szybko wzrasta, niezbędne staje się stworzenie bariery, które oddzieli nas od świata zewnętrznego i uchroni przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Współczesne ogrody to już nie tylko piękne trawniki i altanki. Tu również wszelkiego rodzaju płoty, dzięki którym ogrody mogą nadal zapewniać nam spore poczucie prywatności. Jakie płoty cieszą się największą popularnością?

Ogrodnicy najbardziej lubią te rozwiązania, dzięki którym ich ogród w dalszym ciągu może pięknie wyglądać. Unika się zatem stawiania wysokich murów. Zastępują je drewniane płoty lub drewniane płoty skąpane w zieleni.

Dzika róża zrobi porządny żywopłot

Płot i dzika róża to ciekawy duet, który może skutecznie chronić ogród przed intruzami. Drewniany płot może stać się też akcentem miłym dla oka dzięki takiej roślinie, jaką jest znany i ceniony od dawna bluszcz. Żywopłoty można też stworzyć z wielu innych roślin. Ważne, by korzystać tu z tych roślin, które są odporne na suszę. Należy bowiem pamiętać, że wiatr szybko wysusza liście. Rośliny zimozielone również niezbyt dobrze sprawdzają się w przypadku żywopłotów. Warto za to postawić na takie rośliny, jak leszczyna oraz dereń jadalny.

Rośliny na żywopłot liściasty

Wśród innych pomysłów na ciekawe płoty pojawia się i taki żywopłot, który powstaje z kilku odmian buka. Sprawia to, że żywopłot nie tylko zapewnia dobrą ochronę i daje poczucie prywatności, ale i zachwyca ciekawym zestawieniem kolorystycznym.

Bambusowy żywopłot

W większych ogrodach, które ze względu na swe położenie są szczególnie narażone na hałas, sprawdzić się mogą za to zielone ściany, stworzone z bylin, różnych krzewów oraz takich ciekawych gatunków roślin, jak bambusy. Dzięki takim rozwiązaniom ogrody nie tylko zachwycają ciekawymi, zielonymi kompozycjami, ale są tez miejscem wypoczynku, świetnie zabezpieczonym przed hałasem.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

  1. Mam przed domem standardowy żywopłot z tuji. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie. Minusem jest co prawda długi czas oczekiwania, aż tuja podrośnie i będzie w stanie zasłonić podwórko, ale myślę, że warto.

    Dodaj odpowiedź
  2. Wszystko zniosę, ale nie tuje. Wiem, że rzadko robi się z nich płoty, ale przestrzegam, ani to ładne, ani wytrzymałe.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*