Ogrzewanie podłogowe. Czy warto się na nie zdecydować?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 8 lutego 2018

Ogrzewanie podłogowe to świetny sposób na ogrzewanie domu. Rozprowadza ciepło równomiernie w każdym rogu pomieszczenia i uwalnia ściany od grzejników, zwiększając przestrzeń dla obrazów, półek, a nawet okien – lub pozwalając stworzyć minimalistyczny wygląd. Dlaczego co raz więcej ludzi chce mieć takie instalacje w domu? Popatrzymy na za i przeciw, aby zdecydować, czy jest to właściwe rozwiązanie dla twojej nieruchomości.

Najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego

Pierwszym plusem, jaki dostrzeże każdy posiadacz ogrzewania podłogowego, jest komfort. Zawsze jest ciepło w stopy, więc możemy chodzić boso przez cały rok – jest to szczególnie przyjemne w łazience, gdy wyjdziemy z wanny lub spod prysznica. Ciepło rozprowadza się równomiernie i konsekwentnie w każdym pomieszczeniu. Odpowiednia jednostka może ogrzewać większy obszar niż pojedynczy grzejnik i pracuje w niższej temperaturze, dzięki czemu możemy obniżyć rachunki za ogrzewanie. Straty ciepła też powinny zostać ograniczone, nawet jeśli okna są otwierane. Zaletą jest także ukrycie instalacji przed wzrokiem. Nie mamy już problemu psucia wystroju i zajmowania cennego miejsca brzydkimi, nieporęcznymi kaloryferami. Ponadto, ogrzewanie może być instalowane pod podłogami z kamienia, płytek, drewna lub wykładzin (o ile nie jest zbyt gruba). Jeśli mieszkanie jest dla nas inwestycją może to poprawić cenę jego sprzedaży: ogrzewanie podłogowe cieszy się reputacją najnowocześniejszego i może przyciągnąć kupujących szukających luksusowego miejsca. Zobacz ofertę firmy, która zajmuje się ogrzewaniem podłogowym w Opolu i Krapkowicach. Świadczy usługi również związane z pompami ciepła i centralnym ogrzewaniem w Opolu.

Wady ogrzewania podłogowego

Nie ma rozwiązań niezawodnych. Prawda ta sprawdza się również w przypadku ogrzewania podłogowego. Problem w tym, że jeśli układ znajdujący się pod podłogą ulegnie awarii, konieczny będzie demontaż paneli czy skucie płytek podłogowych, aby dostać się do urządzenia grzewczego w celu jego naprawy. Nie można też go używać pod niektórymi meblami lub urządzeniami; w rzeczywistości, jeśli chcemy zainstalować ogrzewanie podłogowe w całym domu, być może musimy pozbyć się pewnych przedmiotów lub przearanżować ich ustawienie. Jeśli korzystamy z mniejszego systemu, możemy mieć ciepłą podłogę, ale reszta pokoju jest jeszcze chłodna, więc i tak potrzebujemy grzejników. Ogrzanie „od zera” może zająć dużo czasu, dlatego ważne jest użycie timera, aby upewnić się, że pokoje są wystarczająco ciepłe, kiedy chcemy z nich korzystać. Ogrzewanie podłogowe może być trudne do zainstalowania, zwłaszcza w starszych budynkach. Tworzenie odpowiednich warunków pod podłogą może wymagać czasu i generować wydatki.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*