Okna - jak je wybrać? | PolakBuduje.pl

Okna – jak je wybrać?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 20 maja 2016

Zakup okien nie powinien uwzględniać jedynie ceny. Mają one bowiem duże znaczenie dla tzw. energetyczności budynku. Kto nie chce dopłacać do ogrzewania lub latem narzekać na upał w domu jednorodzinnym, powinien kupić solidne okna. Jakie okna do domu jednorodzinnego są godne polecenia? Okna z plastiku, drewna czy aluminium mają różne ceny i parametry. Sprawdźmy, które z nich są najlepsze.

Okna – drewniane czy pcv?

Okna powinny trzymać temperaturę w budynku. Latem nie dopuszczać do nagrzewania budynku, zimą dawać przyjemne ciepło. Niezależnie od pory roku chronić przed wiatrem, hałasem i wilgocią.

Okna PCV wyróżniają się dobrymi parametrami cieplnymi i chronią przed hałasem. Są odporne na korozję, zmienne warunki pogodowe, niemal nie wymagają konserwacji. Można je eksploatować przez lata. Łatwo się je czyści. Plastik jest bardzo popularnym materiałem do produkcji okien w przystępnych cenach – mówi Krzysztof Ulanicki ze specterm.pl.

Okna drewniane również dobrze chronią przed chłodem i są szczególnie lubiane ze względu na swoją naturalną konstrukcję. Okna z drewna są o wiele bardziej wymagające jeśli chodzi o pielęgnację. Trzeba je regularnie konserwować, ale „oddychają” korzystnie wpływają na mikroklimat w pomieszczeniach.

Okna z aluminium i stali nierdzewnej – trwałość i oryginalność

Okna aluminiowe są wyjątkowo trwałe i odporne na słońce, deszcz, czy mrozy. Stal i aluminium należą do bardzo wytrzymałych materiałów, poleca się je więc zwłaszcza do okien o dużych rozmiarach. Jest to też materiał wyjątkowo bezpieczny. Minusem jest ich wysoka cena i stosunkowo słabe parametry cieplne i ochrony przed hałasem. – dodaje K. Ulanicki (Specterm)

Z pewnością jednak dom, czy mieszkanie z dużymi oknami z aluminium lub stali nierdzewnej prezentuje się niezwykle efektownie. Ciekawym rozwiązaniem są okna łączone z różnych materiałów np. drewna i aluminium. Dzięki zastosowaniu drewna takie okno daje ciepło i przytulność, a aluminium sprawia, że wygląda efektownie i jest trwałe.

Okna dachowe – praktyczne i efektowne

Okna w dachu są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Oprócz ogólnych parametrów istotnych dla pozostałych okien w domu jednorodzinnym, warto przeanalizować jeszcze kilka czynników istotnych dla okien dachowych. Na pewno zastanowić się, jaki sposób otwierania okien będzie najbardziej odpowiedni, jak je zabezpieczyć przed zaleganiem lodu i śniegu, a także jak dobrać wymiary okien i ich kształt do dachu.

Jakie okna wybrać do domu?

Istotnym parametrem dla wielu klientów jest cena okien. Zależy ona od materiałów użytych do produkcji, wymiarów (niestandardowe wymiary będą dużo droższe), a także poszczególnych parametrów istotnych dla jakości okna. Im wyższe i lepsze wskaźniki, tym wyższa cena. Na zakup okien o dobrych parametrach na pewno nie należy żałować pieniędzy. Dobre okno będzie nam służyć przez kilkanaście długich lat, zaoszczędzi kłopotów związanych z naprawą i niepotrzebnych wydatków na ogrzewanie zimą, a latem kosztów związanych z montażem i eksploatacją klimatyzacji.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

1 komentarz

  1. Przede wszystkim przed wyborem okien zdecydujmy, czy mają to być plastiki, czy też nie. Później trzeba rozeznać się w cenach.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*