Ostatnia deska ratunku | PolakBuduje.pl

Ostatnia deska ratunku

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 30 października 2019

Każdy z nas musi liczyć się z tym, że chociaż w raz w ciągu życia przyjdzie mu zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest urządzanie domu czy mieszkania. Jedni uważają, że jest to świetna zabawa i nie mogą się tego doczekać, inni zaś woleliby umrzeć, niż zabierać się za to przedsięwzięcie. Wtedy pojawia się pytanie – gdzie szukać pomocy? Skąd czerpać inspiracje?

W przypadku braku inwencji twórczej podczas urządzania wnętrza pomocne mogą się okazać dwa źródła inspiracji – internet oraz czasopisma dotyczące wystroju wnętrz. Internet jest miejscem, gdzie można odnaleźć wprost nieskończoną ilość pomysłów na nowy dom czy mieszkanie.

Zdjęcia publikowane w internecie są ogólnodostępne, nie trzeba za nie płacić, można więc śmiało czerpać z nich inspirację. Ponadto można tam znaleźć bardzo różnorodne idee, które wpiszą się doskonale w każdy gust – nawet tych najbardziej wymagających.

Zobacz także: https://citymeble.com/gdansk/drzwi-podlogi-schody,274,pl.html

Kolejną pomocą są czasopisma dotyczące wystroju wnętrz. Ich minusem jest to, że trzeba za nie niestety zapłacić, w przeciwieństwie do zdjęć dostępnych za darmo w internecie. Ponadto w każdym numerze zawarta jest ograniczona, skończona ilość inspiracji.

Jak zaaranżować schody?

Niemalże każdy posiadacz domu jednorodzinnego musi liczyć się z tym, iż będzie musiał w jakiś sposób zaaranżować schody (no chyba, że mieszka w budynku parterowym). Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Dobra aranżacja schodów wewnętrznych to problematyczna sprawa. Jak bowiem dobrać kolory? Powinny pasować do reszty wnętrza, czy tworzyć odrębną całość? Jak doświetlić ją, by poruszanie się po schodach było komfortowe? Na jakie dekoracje się zdecydować?

Pierwszym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas aranżacji schodów jest kolorystyka. Nie chodzi tu jednak jedynie o powierzchnię stopni (kafelki, panele, wykładzina), ale i kolor ścian otaczających schody.

Zasada jest prosta – najlepiej, by pokrycie zarówno ścian, jak i schodów pasowało kolorystycznie do reszty wnętrza, tak, by razem tworzyły harmonijną całość. Przykładowo – jeśli klatka schodowa znajduje się w sąsiedztwie pokoju dziennego urządzonego w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, również i ją powinno się utrzymać w tejże stylistyce. We wspomnianej sytuacji z całą pewnością nie sprawdzą się dobrze tapety i wykładzina w stylu vintage – te dwie konwencje zupełnie do siebie bowiem nie pasują.

Aranżując schody wewnętrzne nie należy również zapominać o ich oświetleniu. Bardzo często jest to kwestia przysparzająca mnóstwo problemów. Klatka schodowa jest bowiem zazwyczaj dość dużą przestrzenią, dlatego trudno ją doświetlić tak, by w żadnym jej zakątku nie było ciemno. Od tego zależy bowiem komfort poruszania się po schodach. Najrozsądniej jest zainwestować w światełka montowane w ścianie obok każdego stopnia bądź co drugi stopień. Gwarantuje to odpowiednią ilość światła, a oprócz tego zapewnia klatce schodowej nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Czy na klatce schodowej warto umieszczać jakiekolwiek dekoracje? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu postanowi się ją zaaranżować. Jeśli ma to być styl nowoczesny, minimalistyczny, warto wtedy zrezygnować ze zbędnych ozdób. W przeciwnym wypadku można się pokusić o dekoracje takie jak ramki ze zdjęciami, obrazki czy rośliny zielone w ciekawych doniczkach.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*