Oświetlenie LED - sprawdź dlaczego warto się nim zainteresować! | PolakBuduje.pl

Oświetlenie LED – sprawdź dlaczego warto się nim zainteresować!

fot. unsplash.com

Artykuł sponsorowany, 16 stycznia 2019

Dobrze oświetlone domostwo czy miejsce pracy to przede wszystkim wygoda. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia warto iść z duchem czasu i wybrać rozwiązanie nowoczesne, skuteczne i przede wszystkim – wydajne! Mowa tutaj oczywiście o technologii LED!

Czym jest technologia LED?

Do ogólnej produkcji weszła w latach sześćdziesiątych za sprawą amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka Juniora. Lampy LED są oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Jedną z większych zalet takiego oświetlenia jest długowieczność, bowiem żarówki LED mogą świecić nawet przez 15 lat, a żarowe odpowiedniki zaledwie 2 lata. Wydajność technologii LED sprawia, że coraz częściej sięga się po tego typu rozwiązania. Żarówka żarowa, która posiada moc 100W, posiada odpowiednik LED – 15W! Mówi się, że jedyną wadą tej technologii jest wysoka cena produktów na niej opartych, jednak przez wspomniany niski pobór mocy można z łatwością dojść do wniosku, że zakup żarówek LED zwróci się szybko.

Kiedy warto zainteresować się oświetleniem LED?

Posiadasz własną firmę? Kiedy musisz oświetlić dużą przestrzeń, światło LED będzie najlepszym rozwiązaniem. Owszem, niska cena żarówek żarowych może kusić, jednak prawdopodobnie będziesz potrzebował wielu, dlatego zakup produktów LED’owych zwróci się szybko, kiedy żarowe będą zbędnym generatorem kosztów. Ponadto, inwestycja w światło LED to również postawienie na wysoką jakość! Duże panele natynkowe/sufitowe dobrze sprawdzą się w biurach, recepcjach, korytarzach, klatkach schodowych. Dobre oświetlenie biurowe zwiększa komfort pracy, a przez to efektywność pracownika.

Chcesz ładnie zaaranżować miejsce, gdzie pracować będą Twoi pracownicy? Zastanów się nad downlightem! Mowa tutaj o oświetleniu, które montowane jest zazwyczaj w płycie sufitu podwieszanego, przez co przestrzeń poniżej nie będzie zaburzona. Ponadto, zainstalowanie takiego punktowego oświetlenia daje duże pole do manewru, np. kiedy pracownik ma stanowisko w danym miejscu, tam możesz zainstalować więcej żarówek. W przypadku dużych paneli jest to niemożliwe.

żarówki

fot. pexels.com

A może potrzebujesz czegoś mocniejszego? Tereny w pobliżu siedziby Twojej formy potrzebują doświetlenia? Lampy uliczne to bezpieczeństwo dla Twoich pracowników i innych ludzi użytkujących dane drogi, dróżki.

Prowadzisz firmę budowlaną? Dobrze oświetlone miejsce pracy pozwoli na całodobową pracę! Kule LED sprawdzą się wprost świetnie. Czym są? To żarówki, które świecą pod kątem 360 stopni, dlatego oświetlą każde miejsce. Mało tego, w trosce o komfort pracy, a przy tym zapewnienie wydajności – takie kule LED często posiadają wbudowany akumulator, który pozwoli na pracę urządzenia długo po straceniu dostępu do energii elektrycznej. Wiadomo, że takie lampy narażone są na upadki czy inny duży nacisk mechaniczny, dlatego są też bardzo mocne oraz szczelne. W przypadku budowy ważne jest również posiadanie naświetlaczy, żeby pracownik mógł jeszcze lepiej widzieć to, co robi. Kupując oświetlenie na budowę trzeba też zaopatrzyć się w odpowiednie statywy, ponieważ często nie ma miejsca, gdzie można by umieścić daną lampę.

Żeby zwiększyć komfort Twój i Twoich pracowników warto zaopatrzyć się w sterownik do lamp LED, który po wykryciu ruchu uruchamia lampy. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też oszczędne.

Gdzie zaopatrywać się w oświetlenie LED?

Kiedy chodzi o oświetlenie – warto postawić na wysoką jakość, ponieważ zwykle wiąże się to z większą wydajnością danych żarówek, tak samo długowiecznością. Taki zakup z pewnością zwróci się. Pamiętaj, żeby kupować tylko u pewnych dostawców, ponieważ dzięki temu będziesz mieć gwarancję satysfakcji! Oświetlenie LED od Lena Lighting to wysokiej jakości produkty, które posłużą przez lata. Na stronie znajduje się wszystko to, co może się przydać w przypadku oświetlania miejsca pracy. Oferowane przez tę markę produkty są wysokiej jakości – są wydajne i odporne na uderzenia.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*