Redakcja, 14 lutego 2015

Oświetlenie w kuchni – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Jakie lampy najlepiej sprawdzają się w kuchniach? Z jakich możliwości można skorzystać, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę w tym wnętrzu?

Kuchnia to wnętrze, które stawia przed nami wiele wymagań. Tu praktyczne umeblowanie staje się wyjątkowo ważne. Rozmieszczenie szafek i stołów ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób przebiega praca w tym pomieszczeniu. Ważny jest tu również materiał, z którego wykonane zostały meble. Nie można również zapomnieć o oświetleniu w kuchni.

Oświetlenie bezcieniowe

Najlepszym rozwiązaniem, które w kuchni sprawdza się doskonale, jest oświetlenie bezcieniowe. By zapewnić sobie możliwie jak najbardziej równomierne oświetlenie, można zamontować lampy nie tylko główne, ale i boczne. Do miękkiego oświetlenia kuchni można wykorzystać odbicie światła od sufitu. Mogą do tego po­słu­żyć li­nio­we opra­wy świe­tlów­ko­we lub taśmy świe­cą­ce LED za­mo­co­wa­ne od góry na wi­szą­cych szaf­kach ku­chen­nych. Można je także umie­ścić w spe­cjal­nych wnę­kach ścian lub su­fi­tu.

Reflektory punktowe

Przydatne okazują się także lamy montowane nad blatami roboczymi oraz reflektory punktowe umieszczane pod szafkami. W ich przypadku praktycznym rozwiązaniem mogą się okazać nowoczesne taśmy z diodami LED lub świetlówki. Dzięki diodom umieszczonym pod szafkami można zapewnić sobie dodatkowe oświetlenie blatów roboczych.

Lampy pod sufitem

W każdej kuchni ważne są też te lampy, które stanowią główne źródło światła. Są one umieszczane pod sufitem, zazwyczaj w centralnej części kuchni. Takie oświetlenie dobrze sprawdza się w tych kuchniach, w których urządzona została wyspa kuchenna. To na niej powinno skupić się światło z lampy głównej.

Reflektory sufitowe

W nowoczesnych kuchniach dobrze sprawdzają się z kolei bardzo dobrze reflektory wbudowane w sufit, dzięki którym można zapewnić sobie równomierne oświetlenie w tym pomieszczeniu.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

1 komentarz

  1. Ja wybrałam lampę pod sufitem oraz reflektory punktowe, które włączam w zależności od potrzeb. Jestem bardzo zadowolona, moja kuchnia jest jasna i dobrze oświetlona.

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*