Panele ogrodzeniowe – najważniejsze cechy

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 26 lipca 2018

W ostatnich latach ogrodzenia panelowe zyskują coraz większą popularność, również wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Dotychczas kojarzyły się głównie z odgradzaniem obiektów przemysłowych i miejsc użyteczności publicznej. Czym się charakteryzują?

Trwałość i odporność na warunki zewnętrzne

Ważną cechą ogrodzeń panelowych jest ich solidna i trwała konstrukcja. Zastosowane przy produkcji paneli druty są grubsze i bardziej sztywne niż te w stosowane w zwykłych siatkach ogrodzeniowych. Dzięki temu ogrodzenie nie ugina się pod naciskiem i jest mniej podatne na odkształcenia. Dodatkowo panele najczęściej są ocynkowane, co sprawia, że są one chronione przed wystąpieniem korozji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że takie ogrodzenia będą spełniały swoją funkcję ochronną przez długie lata bez konieczności ich wymiany lub naprawy.

Brak problemów z montażem ogrodzenia

Montaż ogrodzenia panelowego jest mało skomplikowany, ponieważ składa się ono z gotowych części, które wystarczy złożyć. Proces montażu polega na wyrównaniu terenu, wbiciu w ziemię słupków i zamontowaniu pomiędzy nimi poszczególnych paneli. Unika się dzięki temu naciągania i przycinania jak w przypadku tradycyjnej siatki. Dlatego instalacja trwa stosunkowo krótko i może być wykonana w kilka godzin. Oczywiście całkowity czas zależy od wielkości działki.

Czym różnią się panele 2D i 3D?

Te dwa rodzaje paneli ogrodzeniowych różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem. Siatka w panelach 2D jest prosta na całej powierzchni i z tego powodu jest stosowana głównie do grodzenia miejsc, w których wygląd nie ma większego znaczenia. Natomiast panele 3D posiadają atrakcyjne tłoczenia dodające im trójwymiarowości i przez to wyglądają one lepiej. Dlatego są często używane do ogradzania posesji prywatnych.

Dla przedsiębiorstw i osób prywatnych

Ogrodzenia panelowe jest chętnie używane przez przedsiębiorstwa. Powodem tej popularności są względy praktyczne: jest ono stosunkowo tanie, wytrzymałe i łatwe w montażu. Stanowi więc dobre rozwiązanie do ogradzania budynków firmy, takich jak hale produkcyjne czy magazynowe. Jednak coraz częściej te zalety są doceniane przez osoby prywatne, ponieważ stanowią one ciekawą alternatywę dla innych typów ogrodzenia.

Jak widać, ogrodzenie panelowe ma cechy, takie jak trwałość, łatwość montażu i wszechstronność. Stanowią one wytłumaczenie ich rosnącej popularności wśród inwestorów prywatnych i przedsiębiorców oraz sprawiają, że może stanowić ono alternatywę dla innych rodzajów ogrodzeń.

Więcej informacji odnośnie paneli ogrodzeniowych znaleźć można na stronie internetowej firmy JANMET pod adresem https://www.janmet-panele.pl/

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*