Płytki ceramiczne na wybiegu | PolakBuduje.pl

Redakcja, 30 marca 2015

Płytki ceramiczne na wybiegu

Szeroki wachlarz glazury i terakoty może przyprawić o zawrót głowy. Z jednej strony to świetnie, że mamy taką możliwość, z drugiej istnieje ryzyko, że bez znajomości tematu możemy dokonać niewłaściwego wyboru.

Kiedy mamy przed sobą poważny remont lub wykończenie kuchni, czy łazienki możemy uczynić wnętrze takim, jakie sobie wymarzyliśmy. I to jest najlepsza wiadomość. Ostatnio, idąc z duchem czasu, na rynku producentów płytek ceramicznych pojawia się nazewnictwo żywcem zapożyczone ze świata mody. Nic w tym złego, bowiem, część z propozycji to rzeczywiście kolekcje.

Kolekcja płytek ceramicznych

 • Są to płytki bazowe, czyli takie, które są głównym elementem zestawu, wyraźnie dominują i nadają charakter wnętrzu.
 • Ponadto są to również płytki podłogowe, te oczywiście dopasowane są wyglądem, kolorem lub posiadają cechy podobne do bazy.
 • Kolejnym elementem kolekcji są dekory, czyli płytki dekoracyjne. Służą one do ozdobienia całości przestrzeni, wywołania oczekiwanego efektu, nadaniu odpowiedniego wyrazu wnętrzu.
 • Kolejny składnik kolekcji to listwy wykończeniowe. W niektórych kolekcjach można znaleźć kilka wariantów listew, które można wykorzystać w zależności od indywidualnych upodobań i smaku.
 • Ostatnio do łask wróciły mozaiki, stąd też szanujące się firmy, wprowadzają do swoich kolekcji mozaikę. Może mieć ona formę płytek lub być cięta, co daje możliwość uzyskania różnych kształtów. Tak więc, na całą kolekcję składają się poszczególne elementy, które dopasowane są strukturą poszczególnych wyrobów, kolorem i wzorem.

Którą kolekcję wybrać?

Każda kolekcja ma to do siebie, że można z niej stworzyć estetyczną przestrzeń lub wykorzystać pojedynczo. Gotowy efekt zastosowania kolekcji bywa niesamowity. Powstają wnętrza piękne, funkcjonalne i odpowiadające naszym gustom.

W sklepach, w których nie możemy zdecydować się nad wyborem danej rzeczy, pomagają projekty, które zawierają zdjęcia z ukończeniem. Każdy z nas wolałby zapewne coś innego i nie można stwierdzić, na przykład, że terakota jest lepsza od glazury. Trzeba się nad tym zastanowić i wziąć pod uwagę wszystkie możliwości.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

 1. Piękna, funkcjonalna łazienka wymaga dużo przemyśleń i inicjatywy własnej, przy jednoczesnych sporym wkładzie finansowym. Mnie się udało. Jest pięknie. 😉

  Dodaj odpowiedź
 2. Ja wpadłam w zachwyt oglądając reklamę TV, gdzie to pewien pan z płytek ułożył kaczkę do kąpieli. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w moim hipsterskim mieszkaniu. 😉

  Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*