Podłoże dla roślin w szklarni

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 23 marca 2017

Szklarnia zapewnia roślinom odpowiednie środowisko do rozwoju i owocowania. Pozwala zbierać plony przez długi czas oraz uprawiać gatunki, które w polskich warunkach pogodowych nie miałyby szans na prawidłową wegetację. Duży wpływ na jakość uzyskiwanych plonów ma m.in. odpowiednia gleba. Sprawdź więc, co musisz wiedzieć o przygotowaniu podłoża w szklarni!

Jaką glebę do szklarni wybrać? W jaki sposób zadbać o jej niezmienną, wysoką jakość? Jakie dodatkowe środki stosować? Specjaliści z firmy Ziemovit podpowiadają.

Jaką glebę wybrać do szklarni?

Rodzaj gleby w szklarni zależy przede wszystkim od tego, jakie gatunki roślin zamierzasz uprawiać. Przykładowo:

  • pomidory najlepiej rosną na podłożu piaszczysto-gliniastym, o dużej zawartości próchnicy;
  • papryka lubi żyzne, próchniczne gleby o lekko kwaśnym odczynie;
  • ogórki gruntowe do prawidłowego rozwoju potrzebują szybko nagrzewającej się, próchnicznej gleby o odczynie zasadowym.

Możesz więc pozostawić w szklarni taką glebę, jaka naturalnie występuje w ogrodzie, lub całkowicie ją wymienić. Ważne jednak, by podłoże zostało dobrze przekopane, odchwaszczone i uzupełnione o składniki pokarmowe poprzez zastosowanie nawozu. Bogaty wybór nawozów, dopasowanych do wymagań poszczególnych gatunków roślin, znajdziesz w ofercie marki Ziemovit.

Jak dbać o podłoże w trakcie korzystania ze szklarni?

W szklarni panuje podwyższona temperatura oraz dość duża wilgotność. Sprzyja to szybszemu i pełniejszemu rozwojowi roślin, ale jednocześnie wpływa na wyjałowienie gleby. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie nawozić podłoże. Zapewni to roślinom stały dostęp do niezbędnych składników odżywczych.

Warto również co pewien czas wymienić wyjałowioną glebę na świeżą (zaraz po tym trzeba zastosować nawóz!). Pozwoli to nie tylko utrzymać wysoki poziom próchnicy, ale także ograniczy ryzyko występowania chorób i szkodników.

Więcej na temat uprawy roślin w szklarni i w ogrodzie dowiesz się z poradnika firmy Ziemovit.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*