Podział rusztowań ze względu na funkcję użytkową

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 27 listopada 2016

Rusztowanie jest tymczasową konstrukcją, która jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa robotnikom pracującym przy wznoszeniu, konserwacji, naprawie lub rozbiórce budynków i innych budowli. Istnieją różne rodzaje rusztowań, które podzielić można względem kilku kategorii. Jedną z nich jest podział ze względu na funkcję użytkową.

Rusztowania

Pewne prace na wysokościach, takie jak prace wykończeniowe czy wykonywanie elewacji na budynkach wymaga rozstawienia rusztowań, czyli specjalnych konstrukcji umożliwiających prace na wysokości. Można tworzyć ich dowolne zestawienia, wykorzystując do tego dostępne na rynku elementy.

Rusztowania składają się głównie z części nośnych, których połączenie w odpowiedni sposób sprawia, że zaczynają tworzyć spójną, stabilną konstrukcję. Na złączonych elementach umieszcza się tzw. podesty, po których można swobodnie się poruszać. W zasadzie nie istnieją ograniczenia wielkościowe, gdyż wysokość rusztowania zależy od ilości elementów przeznaczonych na jego wykonanie.

-Obecnie, w kwestii wielkości rusztowań, mamy całkiem sporo możliwości, jednak spośród wszystkich dostępnych na rynku elementów warto postawić na te najbardziej wytrzymałe. Ich solidność jest gwarancją bezpieczeństwa osób pracujących na wysokości, a to bardzo ważny punkt podczas organizacji miejsca pracy dla ekipy remontowej czy budowlanej – zauważa ekspert z firmy Euro Rusztowania.

Podział

Jedną z kategorii, względem której można sklasyfikować rodzaje rusztowań jest podział ze względu na funkcję użytkową. Do tego typu rusztowań zaliczamy rusztowania nieruchome i ruchome (jezdne).

Rusztowania nieruchome to takie rusztowania, które podczas przemieszczania wymagają rozebrania na elementy składowe. Stosuje się je głównie w miejscach, w których prace remontowo-budowlane mają trwać przez dłuższy czas.

Jeśli chodzi o rusztowania ruchome, to przeznaczone są one do wielokrotnego użytkowania na placu budowy bez konieczności rozbierania ich na części pierwsze. Przystosowane są bowiem do ręcznego, poziomego przemieszczania. Możliwe jest ono dzięki zamontowanym kółkom samonastawnym.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*