Pokój dla braci - jak pogodzić charaktery? | PolakBuduje.pl

Pokój dla braci – jak pogodzić charaktery?

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 25 października 2019

Wspólny pokój dla chłopców to nie lada wyzwanie. Przedstawimy inspiracje, które pozwolą pogodzić charaktery braci, jednocześnie tworząc we wspólnej przestrzeni miejsce dla każdego z nich.

1. Łóżka i biurka w różnych kolorach

Warto wykorzystać ulubione kolory naszych pociech przy wyborze lub odświeżeniu mebli, aby spersonalizować przestrzeń. Odmienne barwy pomogą dodatkowo utrzymać porządek oraz umilą korzystanie z wyposażenia. Meble w ulubionych kolorach dzieci pozwolą na podzielenie pokoju na dwie części, bez konieczności dużych zmian. W takim wypadku warto zaplanować strefę wspólną do zabawy.

2. Pogodzenie dwóch ulubionych barw – kompromisy

Gdy połączenie dwóch ulubionych kolorów w pokoju dla chłopców wydaje się karkołomnym zadaniem, warto poszukać inspiracji w krajobrazach. Za pomocą farb do wnętrz można nadać pomieszczeniu niezwykły charakter. Połącz zieleń z błękitem, część ściany zaaranżuj na las lub polanę, a drugą część na magiczne miasto nocą. Natomiast za pomocą niebieskiej farby można stworzyć prawdziwie marynarski klimat – z jednej strony stwórzmy marinę, a z drugiej otwarte morze, po którym pływają łodzie.

3. Podzielenie przestrzeni za pomocą elementów malowanych na ścianach

Wyznaczenie stref dla konkretnych czynności ułatwi utrzymanie porządku oraz pozwoli urozmaicić nawet te najzwyklejsze obowiązki. Strefę zabawy może stanowić namalowany na ścianie namiot cyrkowy lub motyw z ulubionej bajki. W przestrzeni przeznaczonej do nauki, użycie farby tablicowej pozwoli na zapisanie najważniejszych spraw, a stworzenie kolorowego rysunkowego memo, ułatwi uczenie się. W strefie spania świetnie sprawdzi się stworzenie gwiaździstego nieba za pomocą specjalnych naklejek lub namalowanych własnoręcznie gwiazd i księżyca, które świecą nocą.

4. Wspólne projektowanie przestrzeni jest ważne

Pokoje dla chłopców najlepiej projektować razem z nimi. Przed remontem czy odświeżeniem pomieszczenia warto przejrzeć razem strony internetowe z inspiracjami wnętrzarskim dla dzieci. Wizyta w galerii wnętrz również może okazać się pomocna, jednak największą dozę inspiracji zapewnią same dzieci poproszone o wspólne narysowanie projektu lub stworzenie z papieru, plasteliny itp. modelu pokoju marzeń. Ostatnie rozwiązanie bezpośrednio zaangażuje dziecko w proces twórczy i współpracę z rodzeństwem oraz pobudzi kreatywność.

www.tikkurila.pl

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*